Shadow

Co należy wiedzieć o powiększaniu piersi?

decollete-574354_1920

Powiększanie piersi stanowi jeden z najbardziej popularnych zabiegów wśród chirurgii plastycznej. Wykonuje się go coraz częściej, jednak kobiety nadal mają sporo pytań co do niego.
Każda z nas posiada różnego rodzaju kompleksy. Istotne jest to, aby nauczyć się z nimi żyć i nie zamartwiać się. Jeżeli jednak odczuwamy potrzebę, aby coś poprawić w swoim wyglądzie, to dlaczego by nie skorzystać z okazji, jaką oferuje nam medycyna. Oczywiście operacja musi zostać wcześniej dobrze przemyślana, gdyż wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeżeli nasze poczucie wartości zostało zachwiane przez problem małego biustu, to warto wziąć się za siebie i zorientować się w temacie implantów.

Rekonwalescencja.

Powiększanie piersi jest operacją, która wymaga odpowiedniego okresu rekonwalescencyjni. Ból, który występuje po zabiegu jest całkowicie normalny. Dolegliwości, jakie odczuwa pacjentka, są uzależnione od wielkości implantów, jak i od indywidualnych predyspozycji. Wpływ na to ma również to, jak głęboko zostały one włożone. Ból zazwyczaj ustępuje po drugiej albo trzeciej dobie. Przez około dwa tygodnie po zabiegu powinno się nosić specjalny biustonosz, a przez kolejne sześć – można go zakładać z przerwami. Powrót do życia intymnego staje się możliwy od około tygodnia do trzech, zaś jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to tutaj czas wydłuża się do czterech tygodni.

Wymiana implantów.

Operacja, o której mowa w artykule, daje stałe efekty. Po upływie pewnego czasu pacjentki decydują się na wymianę wkładek silikonowych. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciało się nieustannie zmienia i ma wpływ na to wiele czynników. Bardzo często pacjentki są zdecydowane na kolejną operację ze względów estetycznych, gdyż chcą, aby ich biust wyglądał odpowiednio do wieku. Nie wynika to z defektów czy zużycia implantów.

Wygląd oraz kształt.

Kluczową kwestię stanowi odpowiedni wybór kształtu oraz rozmiaru implantów. Ograniczenia, co do rozmiaru, wynikają w dużej mierze ze zdrowego rozsądku, jak i efektu, który ma być osiągnięty.
Jeżeli zdecydujemy się na kształt łezki (anatomiczny), to pozwoli to w zachowaniu bardziej fizjologicznego kształtu. Implanty te są również praktycznie niewidoczne. Okrągłe będą o wile bardziej widoczne w górnej części piersi. Jeśli zależy nam na tym, żeby uzyskać naturalny efekt, to musimy dobrać wielkość, która jest proporcjonalna do sylwetki.

Papierosy.

Do operacji powiększania piersi należy się przygotować dużo wcześniej. Powinno się rzucić palenie na około sześciu tygodni przed planowaną operacją. Stanowi to bardzo istotną kwestię, ponieważ palenie działa zmniejszająco na ukrwienie tkanek oraz gojenie może się wydłużysz, jeśli nie zrezygnujemy z nałogu. Jeżeli zatem pragniemy osiągnąć świetne efekty, bez żadnych komplikacji, to nie powinniśmy bagatelizować tego problemu.

Pamiętajmy, żeby działać w zgodzie z samą sobą. Jeśli posiadasz chęć, aby powiększyć swój biust – zrób to. Nie działaj jednak pod presją partnera czy innymi wpływami. Każda operacja może nieść ze sobą ryzyko, dlatego warto się idealnie przygotować przed przystąpieniem do zabiegu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *