Shadow

Ciemny korytarz – jakie drzwi dobrać?

hotel-575085_1280

Oczywistym jest fakt, że drzwi powinny być właściwie dopasowane do wnętrza. Zwykle dobieramy je do podłóg, ścian, okien, a nawet mebli – wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Co jednak w sytuacji, kiedy drzwi należy dobrać do ciemnego korytarza?

Decyzja o tym, jakie drzwi będą najbardziej odpowiednie dla naszego domu, wbrew pozorom nie jest łatwa. Warto pomyśleć o tym, z jakiego tworzywa powinny być wykonane. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, obecnie na rynku mamy możliwość wyboru drzwi drewnianych, MDF i szklanych.

Korytarze często są pomieszczeniami bez okna. Bardzo uciążliwym i mało ekonomicznym rozwiązaniem jest zapalanie światła za każdym razem, gdy potrzebujemy skorzystać z korytarza. W takim przypadku warto rozważyć zakup drzwi szklanych. Można je zamontować do wszelkiego rodzaju ram. Szkło wykorzystywane do produkcji takich właśnie drzwi najczęściej jest hartowane bądź dodatkowo klejone, a co za tym idzie, ciężko je rozbić. Dzięki temu są one w pełni bezpieczne. Dodatkowo pomieszczenia stają się jasne, a przestrzeń optycznie się powiększa. Możemy tu wybrać drzwi ze szkła przejrzystego, matowego, metalicznego, piaskowanego z dowolnie wybranym przez siebie wzorem, bądź barwionym o gładkiej bądź wypukłej powierzchni.

Jeśli chodzi o drzwi przejrzyste – są one bardzo funkcjonalne, lecz mogą również kojarzyć się ze zmniejszonym poziomem prywatności. Warto więc zainwestować w drzwi matowe lub piaskowane, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Nie tylko zyskamy na prywatności, ale również rozwiązanie takie będzie dla naszych pociech o wiele bezpieczniejsze.

Dzięki takiemu rozwiązaniu w korytarzu na pewno pojawi się więcej światła.

Nie jest to oczywiście jedyna alternatywa, aby nieco rozświetlić ciemne wnętrze. Dobrą inwestycją jest również wybór drzwi tylko częściowo przeszklonych. Dzięki nim do pomieszczenia przedostanie się światło, co z pewnością bardzo korzystnie wpłynie na wizerunek całego pomieszczenia. Chcąc rozjaśnić ciemny korytarz można również wybrać drzwi w jasnym kolorze. Jednakże należy pamiętać o zachowaniu zasady mówiącej o tym, że w całym mieszkaniu czy też domu powinny zostać zamontowane drzwi takie same pod względem modelu, co oznacza taką samą kolorystykę oraz takie same elementy wykończenia. W przeciwnym razie uzyskany efekt zapewne będzie różnił się od wymagań, a co więcej, nie będzie zadowalający pod względem wizualnym.

Decydując się na zakup drzwi do domu czy też mieszkania skorzystać można z propozycji Makra 2. Jest to firma istniejąca na rynku od 1982 roku. Rodzinna firma od początku funkcjonowania trudni się systemami zabezpieczeń, oferując swoim klientom również okna, bramy, sejfy, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, żaluzje, parapety, a także okucia budowlane. Makra 2 prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową. Firma świadczy również usługi w zakresie montażu zakupionych produktów. Proponowane produkty, jak i usługi są wyróżniają się dobrą jakością oraz wysokim poziomem, o czym warto przekonać się osobiście.

Jeśli zatem decydujemy się na wybór drzwi wewnętrznych, warto swoją decyzję dobrze przemyśleć, a przed dokonaniem zakupu doradzić się sprzedawców czy też monterów, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *