Shadow

Chcesz wynająć mieszkanie, a nie wiesz jak się za to zabrać? Pomożemy Ci!

buildings-698425_1280

Każdy kto posiada dodatkowe, nieużytkowane mieszkanie, prędzej czy później podejmuje decyzję o jego wynajmie. Często jednak nie wiadomo w jaki sposób to zrobić lub gdzie szukać najemcy. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu jest skorzystanie z usług biura nieruchomości.

Bezpieczny wynajem z biurem nieruchomości

Każdy kto chce skorzystać z usług biura nieruchomości, np. WGN-Nieruchomości, ma gwarancję bezpiecznego najmu. Nie chodzi tu oczywiście o lokatorów, którzy mogą zniszczyć mieszkanie lub nie płacić należności w terminie. Chodzi o oszustów. Każde biuro nieruchomości wie, jakie sztuczki potrafią stosować nieuczciwe osoby. Przed wynajęciem mieszkania konkretnej osobie powinniśmy zweryfikować jej dane osobowe. Często bywa tak, że potencjalni najemcy nie są tym za kogo się podają. Warto zatem poprosić o kilka dokumentów mogących potwierdzić tożsamość, np. dowód osobisty, paszport i prawo jazdy. Dzięki temu można wykryć oszusta jeszcze przed podpisaniem umowy. Przy sprawdzaniu tych dokumentów biuro nieruchomości może skorzystać z bazy dokumentów zastrzeżonych, do której ma dostęp. Wiele biur pośredniczących w wynajmie nieruchomości proponuje także dodatkową formę zabezpieczenia w postaci zaświadczenia o dochodach lub innego dokumentu, który może potwierdzić zdolność finansową najemcy. Dzięki temu zyskamy wiedzę o wiarygodności finansowej danej osoby, a także będzie to kolejny dokument potwierdzający prawdziwość danych osobowych.

Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Samodzielne szukanie najemcy może być bardzo czasochłonne. Również przygotowanie ciekawego ogłoszenia, które przyciągnie wzrok, może przekraczać nasze możliwości. Pracownicy biura nieruchomości w profesjonalny sposób przygotują całą kampanię ogłoszeniową oraz będą odpowiadać na wszystkie telefony. Dzięki temu potencjalni najemcy nie będą nas zamęczać, często banalnymi pytaniami, w trakcie pracy. Unikniemy także sytuacji kiedy umówiona na oglądanie mieszkania osoba nie przyszła, a my straciliśmy nasz cenny czas. W zależności od naszych potrzeb pracownik biura nieruchomości, np. WGN-Nieruchomości, może na jedynie pomóc w niektórych kwestiach dotyczących wynajmu lub całkowicie nas w nich wyręczyć.
Warto powierzyć pośrednikowi takie czynności jak: sporządzenie opisu mieszkania oraz jego zdjęć, zamieszczanie ogłoszeń w różnych mediach oraz pilnowanie ważności ich terminów, odbieranie telefonów i e-maili oraz odpowiadanie na nie, umawianie się na spotkania z potencjalnymi najemcami oraz pokazywanie im mieszkania. Pośrednikowi możemy zlecić także weryfikację najemców oraz negocjację warunków umowy. Lepiej jednak te dwie czynności wykonać samemu. W końcu to nasze mieszkanie i to my powinniśmy wybrać jego lokatorów.

Decydując się na usługi biura nieruchomości warto wybrać takie, które cieszy się dobrą opinią oraz wieloletnim doświadczeniem. Można także poszukać opinii o wybranym przez nas biurze w internecie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że działa ono w sposób uczciwy i rzetelny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *