Shadow

Chcesz sprzedać mieszkanie? Znajdź dobre biuro, które Ci w tym pomoże!

nieruchomosci

Podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania ma różne przyczyny. Mieszkanie może okazać się zbyt ciasne dla wszystkich członków rodziny lub po prostu nie spełniać oczekiwanych standardów. Czasami transakcja dotycząca sprzedaży mieszkania okazuje się długim procesem, który utrudnia podjęcie kolejnych decyzji. Ważne jest by sprzedając zyskać, a nie stracić. W celu minimalizacji wystąpienia szeregu problemów związanych z kłopotliwym poszukiwaniem nowego właściciela, warto zdecydować się na usługi odpowiedniego biura nieruchomości. Czym zatem kierować się przy wyborze usług firmy pośredniczącej w sprzedaży i kupnie mieszkań?

Jak wybrać odpowiednie biuro nieruchomości?

Zaletą firmy zajmującej się nieruchomościami powinno być wieloletnie doświadczenie i dobra opinia poprzednich klientów. Zdanie osób korzystających z usług danego biura jest najbardziej rzetelną informacją przydatną w podjęciu decyzji. Wykwalifikowani specjaliści są wizytówką każdego biura, należy więc zwrócić uwagę na kwalifikacje pracowników pomagających w kupnie i sprzedaży danej własności.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Agenci nieruchomości Multi zaznaczają, że należy zwrócić uwagę nie tylko na kwalifikacje pracowników, ale przede wszystkim na licencję biura oraz ważność polisy OC. Ważna polisa daje możliwość bezpośredniego skorzystania z odszkodowania pochodzącego z biura pośrednika, w przypadku błędnego przeprowadzenia transakcji.

Przy wyborze biura nieruchomości warto zwrócić szczególną uwagę na treści zawarte w podpisywanej umowie. Konieczne jest sprawdzenie na jaki czas umowa została podpisana i w jaki sposób ulega przedłużeniu. Nie mniej istotne jest również sprawdzenie warunków regulowania prowizji. Należy zwrócić uwagę na rodzaj umowy, mianowicie czy jest to umowa o rodzaju otwartym czy zamkniętym (umowa na wyłączność).

Umowa otwarta umożliwia jednoczesną współpracę z kilkoma pośrednikami, klient wówczas zobowiązuje się do zapłaty w przypadku odszukania klienta przez dane biuro nieruchomości. Największą wadą tej umowy jest stanowczo mniejsze zaangażowanie pracowników danego biura, co nie przyczynia się do owocnej współpracy.

Umowa zamknięta jest przeciwieństwem umowy otwartej. Decydując się na umowę na wyłączność powierzamy wszystkie czynności jednej firmie, co uniemożliwia jednoczesną współpracę z innymi biurami. Taki rodzaj umowy można zawrzeć na czas określony bądź bezterminowo. Przynosi ona o wiele więcej korzyści ze względu na obustronne zainteresowanie. Umowa na wyłączność pozwala również na zaoszczędzenie środków finansowych, bowiem w przypadku wygaśnięcia umowy jesteśmy zobowiązani na zwrócenie prowizji tylko jednemu biuru nieruchomości.

Warto zwrócić uwagę na kompleksowość usług danej firmy oraz jej zaangażowanie. Biuro nieruchomości Multi pomaga m.in. w spłaceniu kredytu hipotecznego, co może być bardzo pomocne dla wielu osób.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *