Shadow

Chcesz poczuć się wSPAniale? Zafunduj sobie egzotyczny masaż!

Codzienne życie pędzi coraz szybciej powodując przewlekły stres i zmęczenie. Dla poprawy samopoczucia warto zafundować sobie i bliskiej osobie chwilę niezapomnianego relaksu.

Ostatnie lata to niewątpliwy wzrost popularności zabiegów poprawiających samopoczucie i wygląd ciała. A jeszcze naszym babciom wyjazdy regeneracyjne kojarzyły się jedynie z długo wyczekiwanymi turnusami w sanatoriach i odbywającymi się tam wieczornymi dancingami. Dziś mało kto pamięta czym było sanatorium i o co właściwie chodziło z tym jeżdżeniem do wód. Dziś, aby się zregenerować, a nierzadko także upiększyć, wyjeżdżamy do spa.

Poczuć się lepiej

Sposobów na poprawę samopoczucia jest wiele i niekoniecznie trzeba wtedy wychodzić z domu. Można zorganizować sobie aromatyczną kąpiel w blasku świec albo spędzić wieczór z ciekawą książką na fotelu. Można też spróbować przygotować domowe spa z przyjaciółką. Jeśli jednak marzy się, aby oddać się w ręce profesjonalisty albo chcemy przygotować niespodziankę dla przyjaciółki z okazji jej święta – wtedy warto spróbować odpocząć z którymś z dedykowanych temu miejsc. Wcześniej jednak dobrze jest przyjrzeć się ofercie i dopasować ją do naszych upodobań i możliwości finansowych. Na szczęście rzeczy związane z odnową biologiczną stają się coraz bardziej demokratyczne, przez co łatwiej można sobie na nie łatwiej pozwolić.

Wachlarz możliwości

Myśląc o wyjeździe do SPA przychodzi nam do głowy przede wszystkim kobiece towarzystwo. Wspólny wyjazd podarowany z okazji urodzin, może być dla przyjaciółki miłą odmianą codzienności, zwłaszcza jeśli przyjaciółka nie pojedzie sama. Na rynku funkcjonują różne miejsca, ze “SPA” w nazwie, warto wiedzieć czego należy się spodziewać wybierając ośrodek. I tak, na rynku funkcjonują ośrodki: wellness&spa oferują kompleksowy relaks dla ciała i ducha; resort spa to zazwyczaj odnowa biologiczna i dodatkowe formy spędzania wolnego czasu zaś medical spa oferuje jeszcze medycznie sprecyzowane zabiegi terapeutyczne. W miastach popularne są także ośrodki oferujące zabiegi jednodniowego SPA, a więc nieco przyspieszonej regeneracji. Pakiet wykonywanych zabiegów zależy tak naprawdę od zasobności naszego portfela i klasy ośrodka, do którego się wybierzemy. Teraz wystarczy jedynie zastanowić się, która opcja będzie dla przyjaciółki i nas samych najlepszy.

Trudności w wyborze

Przygotowanie prezentu dla przyjaciółki jest o tyle bezpieczne, że jest to osoba, którą znamy już jakiś czas, przez co mamy pojęcie jakie ma upodobania. Wiemy, czy bardziej potrzebna jest jej holistyczna opieka w wellness&spa czy raczej potrzebuje zabiegów medycznych. A może chcemy zafundować sobie babski wieczór i skorzystać jedynie z egzotycznego masażu? Wybór mamy przeogromny. Aby uprościć sobie jego dokonywanie, możemy zerknąć w jedną z wyszukiwarek prezentowych, na przykład https://lovvi.pl/. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć pomysły na prezenty korzystając z rozmaitych filtrów, także tych nieoczywistych (poza płcią, wiekiem i okazją, można odnaleźć filtry dotyczące charakteru poszukiwanego prezentu). Jeśli nie mamy czasu lub też ograniczają nas fundusze, warto spróbować wybranych zabiegów, które można odnaleźć w ośrodkach spa. Do takich zabiegów można zaliczyć masaż.

Na czym to polega

Masaż jest rodzajem zabiegu fizjoterapeutycznego, który polega na odpowiednim uciskaniu tkanek. To cały zestaw odpowiednich czynności, wykonywanych w bezpośrednim kontakcie ze skórą zainteresowanego. Masaż może dotyczyć tylko wybranych partii mięśni, służyć właściwościami medycznymi lub relaksować, z kolei masaż sportowy przygotowuje mięśnie do czekającego je wysiłku. Tradycja masażu sięga starożytnych dalekowschodnich kultur i stanowił on element obrzędu religijnego. Z czasem, nabył statusu zabiegu leczniczego z kręgu medycyny naturalnej. Ponieważ masaż dotyka ciało w całości, należy upewnić się, że nie ma przeciwwskazań (np. ciąża, menstruacja czy nadciśnienie tętnicze) do poddania się temu zabiegowi.

Kilka chwil egzotyki

Decydując się na egzotyczny masaż dla siebie i dla przyjaciółki, warto zerknąć jakie możliwości funkcjonują na rynku. Dla niektórych egzotyką będą przestrzenie dalekowschodniej Azji, dla innych Bliskowschodnie klimaty. Najbardziej popularnym egzotycznym masażem jest masaż tajski, wykonywany w różnych wariacjach (np. olejkami lub ciepłymi stemplami). Równie przyjemny może być masaż rodem z Indii, oparty na zasadach ajurwedy, zajmujący się całościowo ciałem i duchem oraz przepływami energii. W kontekście masażu egzotycznego często wspomina się jeszcze masaż hawajski. Słowo “egzotyczny” może być także synonimem słowa “wyszukany”, przez co zyskujemy opcję masażu czekoladą i owocami, na przykład. Pomysł na czekoladowy rytuał dla cała (bo taką ten masaż przyjął nazwę) został odnaleziony w wyszukiwarce prezentowej Lovvi, obok innych egzotycznych propozycji. Pośród propozycji, znaleźć tam można także propozycje kompleksowych wyjazdów, nie tylko pojedynczych masaży.

Korzyści dla ducha i ciała

Oparte na głębszej filozofii masaże związane ze wschodnimi kulturami, poza oczywistymi korzyściami dla ciała, przynoszą także ukojenie ducha. Podobno regularne zabiegi pozwalają na wzmocnienie układu odpornościowego, dzięki czemu lepiej można przetrwać zwłaszcza zimowy czas. Jeśli dodamy do tego fakt, że masaż najlepiej wykonywać wieczorem, to okazuje się, że długie i ponure zimowe wieczory można ożywić przyjemnymi doznaniami.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.