Shadow

Cellulit – czy można go zwalczyć domowymi sposobami?

Cellulit to defekt kosmetyczny, który dotyka około 80% kobiet białej populacji. Jest to nieestetyczna skaza skórna, która jest powodem wielu kobiecych kompleksów. Choć naukowcy od lat prowadzą badania nad genezą ich powstawania i ich teorie w wielu przypadkach się sprawdzają, to jednak każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leczenie czy też przeciwdziałanie.

Wiemy na pewno, że na powstawanie cellulitu mają wpływ hormony, także uwarunkowania genetyczne, sposób odżywiania i tryb życia. U niektórych osób wystarczy, aby by spełniony jeden czynnik i już cellulit się pojawia, u innych zaś występują wszystkie a cellulitu nie ma. Świadczy to o tym, że badania nie są tak dokładne jak by się mogło wydawać i jak to podają różne źródła. Niestety nie mamy na to wpływu i musimy korzystać z wiedzy i sposobów, które są nam obecnie znane.

Pierwsze oznaki cellulitu pojawiają się u nastolatek, zatem w okresie dojrzewania, gdzie zmiany hormonalne są bardzo duże. Pojawiają się również u kobiet w ciąży i tutaj również mamy do czynienia z burzą hormonalną. Choć odżywianie i statyczny tryb życia wpływają na jego powstawanie, to jednak pojawiają się one zarówno u kobiet szczupłych jak i otyłych.

Zastanówmy się, zatem wspólnie nad tym jak sobie radzić z cellulitem domowymi sposobami, bo niestety nie każdego z nas stać na regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Wiemy, że jednym z powodów powstawania cellulitu jest złe odżywianie, a dokładniej mówiąc dieta z wysoką zawartością węglowodanów, tłustych potraw i słodyczy. Gdy do tego unikamy picia wody, mamy mało w diecie błonnika, to dochodzi do zastojów w organizmie wody, toksyn i to one są zalążkiem naszej pomarańczowej skórki.

Zatem zmieniamy dietę na lżejszą, pijemy dużo wody i jemy świeże warzywa i owoce.

Gdy do tego włączymy regularny wysiłek fizyczny, to z całą pewnością tkanka podskórna będzie szybciej się spalać i nie będzie pod skórą złogów, które objawiają się w postaci nierówności skórnych.

Choć jak wspomnieliśmy na początku, u osób szczupłych cellulit również występuje, jednak u tych wyćwiczonych, z jędrną skórą jest o wiele mniej widoczny.

Zatem wskazana jest dieta, ruch i dbanie o swoją skórę. Regularnie stosujemy masaże ujędrniające i do nich stosujemy sok grapefruitowy lub olejek, który rozrabiamy z oliwką dla dzieci. Przed takim masażem warto wykonać jeszcze dokładny peeling ciała, tak aby skóra była dokładnie oczyszczona i aby lepiej wchłonęła kolejne odżywcze środki.

Do oczyszczania warto wykorzystać zwykłą kawę, która zmieszana z mydłem w płynie stanie się idealnym kosmetykiem złuszczającym. Kawa ma ponadto właściwości ujędrniające i oczyszczające, pobudza krążenie krwi.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.