Shadow

Cellulit, a tarczyca

Cellulit to defekt kosmetyczny skóry, który dotyka zarówno nastolatki jak i osoby w kwiecie wieku. Ze względu na budowę skóry i inne czynniki sprzyjające, dotyka on głównie kobiet.

Choć nie boli i sam w sobie nie jest jednostką chorobową, to jednak wygląda nieestetycznie i bywa często powodem wielu kompleksów.

 

Specjaliści podają, że powodem powstawania cellulitu są złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, nadwaga, zaburzenia gospodarki hormonalnej a także i niektóre choroby.

Jedną z takich chorób są zaburzenia tarczycy, w szczególności jej niedoczynność. Niedobór hormonów sprawia, że cały nasz organizm zaczyna szwankować. Słabnie metabolizm- przez to tyjemy i powstaje u nas cellulit tłuszczowy. Na skutek niedoborów hormonalnych jesteśmy osłabione i ospałe. Nic nam się nie chce i coraz mniej się przez to ruszamy. Zatrzymywana jest w organizmie woda i toksyny, co sprawia, że pojawiają się obrzęki i powstaje cellulit wodny.

 

Przy chorobach tarczycy konieczna jest konsultacja lekarska, kompleksowe badania, przyjmowanie leków a także wprowadzenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Już po kilku dawkach leków organizm nasz znów nabiera energii do działania, warto więc ją wykorzystać na godzinkę spaceru, biegania czy pływania. Bez znaczenia jest jaką aktywność wybierzemy, ważne jest aby ćwiczenia były regularne i wykonywane przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Istotna jest również odpowiednio dobrana dieta i to zarówno jeżeli chodzi o chorobę tarczycy jak i o pozbycie się cellulitu. Koniecznie duża ilość warzy, owoców, niskotłuszczowego nabiału i mięsa. Unikamy słodyczy, białych węglowodanów i potraw wysoko przetworzonych.

 

Przy odpowiednim leczeniu i prowadzeniu odpowiedniej profilaktyki, mamy dużą szansę na komfortowe życie pomimo choroby, a także na ładny wygląd. Musimy tylko być odpowiedzialne, systematyczne i pamiętać również o zewnętrznej pielęgnacji skóry.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *