Shadow

Cellulit tłuszczowy- co to takiego?

Cellulit to zmora wielu kobiet. Dotyka ponad połowę żeńskiej populacji i niestety nie ma tutaj ograniczeń wiekowych. Choć nie jest to choroba tylko defekt kosmetyczny, to jednak warto z nim walczyć a może przede wszystkim przeciwdziałać.

 

Cellulit tłuszczowy to nic innego jak zbite w grudki i nienaturalnie powiększone komórki tłuszczowe. Do takiego stanu dochodzi wówczas, gdy w organizmie zbiera się dużo toksyn i wszelkich zanieczyszczeń. Do takiego stanu doprowadzamy swój organizm samodzielnie, poprzez spożywanie niezdrowych produktów i unikanie aktywności fizycznej.

 

Należy też pamiętać o tym, że cellulit nie powstaje z dnia na dzień, tylko jest to proces długotrwały. W pierwszej fazie nie jest w ogóle widoczny gołym okiem, dopiero, gdy ściśniemy partie skóry pomiędzy palce, to zobaczymy delikatne nierówności. Kolejna faza jest już widoczna gołym okiem i tutaj wystarczy, że mocniej napniemy mięśnie, aby nieestetyczne zgrubienia były widoczne. W fazie trzeciej nierówności na skórze są wyraźnie widoczne i obszar ich występowania wciąż się powiększa.

Cellulit tłuszczowy najczęściej atakuje pośladki i uda. Może jednak występować również na łydkach, brzuchu, ramionach i karku.

Skóra dotknięta cellulitem przypomina swoim wyglądem skórkę pomarańczy, dlatego też ten defekt kosmetyczny często nazywa się pomarańczową skórką. Choć brzmi całkiem niewinnie, to spędza sen z powiek wielu kobietom i nie prezentuje się zbyt elegancko.

 

Aby zatem nie mieć kompleksów na tym tle, to koniecznie od najmłodszych lat trzeba prowadzić zdrowy tryb życia i ujędrniać swoją skórę. Gdy zobaczymy u siebie pierwsze oznaki cellulitu, to konieczne są drastyczniejsze środki i systematyczność.

Przede wszystkim musimy wprowadzić regularny wysiłek fizyczny i tutaj najlepsze będą ćwiczenia aerobowe i siłowe na poszczególne partie mięśni.

Nie zapominajmy również o regularnych masażach skóry, wklepywaniu kremów ujędrniających i przyspieszających spalanie tłuszczu. Gdy dołożymy do tego zdrową dietę, bogatą w warzywa, owoce, chudy nabiał i mięso, to z całą pewnością cellulit zacznie powoli zanikać. Pamiętajmy przy komponowaniu posiłków o tym, aby unikać pokarmów przetworzonych, które zawierają konserwanty.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *