Shadow

Butelka do karmienia – co wybrać?

lovi2

Wybór odpowiedniej butelki dziecięcej do karmienia to nie lada wyzwanie – wie o tym każdy rodzic, który próbował dokonać takiego zakupu. Na co zwracać uwagę przy wyborze butelki dla swojego dziecka? Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością ułatwią zakupy.

Zastanawiasz się jaka powinna być butelka do karmienia dla Twojego maleństwa? Przede wszystkim większość rodziców za absolutny must-have uważa butelki antykolkowe, które w skuteczny sposób zapobiegają przedostaniu się pęcherzyków powietrza i tym samym chronią organizm dziecka przed dokuczliwymi kolkami. Wybierając butelkę antykolkową każdy rodzic powinien zwrócić uwagę na wykorzystaną technologię produkcyjną i dokładnie upewnić się który rodzaj butelki do karmienia będzie najlepszy dla dziecka. Antykolkowa butelka dla dziecka niekiedy wyposażona jest w specjalny wentyl odpowiadający za zatrzymanie powietrza. Innym razem butelka do karmienia ma specjalny system odpowietrzający, który został doceniony przez wielu rodziców.

Największą popularnością zaraz po butelkach o charakterze antykolkowym cieszą się butelki samosterylizujące, które pozwalają rodzicom na wygodę i szybką dezynfekcję. Praktycznym rozwiązaniem są również specjalne akcesoria dedykowane do butelek, które również ułatwiają szybkie czyszczenie butelek. Dla noworodków przez pierwsze sześć miesięcy warto kupić butelkę o prostym kształcie, która będzie wygodna i zapewni łatwe karmienie dziecka. Każdy rodzic pozna ją po szerokim otworze i standardowej wielkości.

Najczęściej wybieranymi butelkami przez rodziców są te z szerokim smoczkiem, który ułatwia karmienie i jednocześnie składa się z podwójnego zaworu, aby skutecznie odprowadzać powietrze i zapobiegać bolesnym kolkom. Butelka do karmienia dla dziecka powinna być starannie wyprofilowana, aby łatwo trzymała się w dłoni i jednocześnie skutecznie odprowadzała powietrze. Dodatkową wartością, która jest bardzo pożądana przez rodziców to doskonała chwytliwość smoczka butelki przez dziecko. W związku z tym najlepiej sprawdzają się butelki zawierające szeroki smoczek. Doskonale sprawdzają się plastikowe butelki, które są lżejsze od szklanych, co ma ogromne znaczenie podczas karmienia dziecka. Większość butelek dziecięcych dostępnych na rynku jest produkowana tak, aby imitować kobiecą pierś. W ten sposób materiał, z którego wykonany jest smoczek sprzyja skutecznemu karmieniu dziecka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *