Shadow

Baby shower- kiedy?

Organizowanie przyjęcia dla nienarodzonego jeszcze dziecka to bardzo znana i starannie kultywowana tradycja w krajach anglosaskich. Tradycja ta przywędrowała również do Polski i baby shower jest coraz częściej organizowany wśród naszych kobiet.

 

Aby impreza była naprawdę udana, to trzeba ją odpowiednio wcześniej zaplanować, przygotować wszystko i kupić. Pierwszą sprawą, którą musimy wziąć pod uwagę jest termin imprezy.

 

Najlepiej robić imprezę w szóstym lub siódmym miesiącu ciąży, gdyż kobieta czuje się wtedy najlepiej. Po pierwsze: dziecko jest dość duże i nie istnieje już zagrożenie poronieniem, po drugie: przyszła mama nie jest jeszcze zbyt ciężka i ma ochotę na zabawę. To bardzo ważne, aby dobrze wyczuć moment i nie robić nic na siłę. Absolutnie nie organizujemy baby shower na początku ciąży, gdyż nigdy nie wiadomo, co się może jeszcze z dzieckiem wydarzyć. Pierwsze miesiące są w wielu przypadkach niepewne i wiele mam nie chce jeszcze wtedy kompletować wyprawki dla dziecka.

Natomiast, gdy zaplanowałybyśmy imprezę na ostatni miesiąc, to mogłoby najzwyczajniej w świecie do niego nie dojść, gdyż nigdy nie ma stuprocentowej pewności, co do terminu. Poza tym kobiety nie chcą czekać nigdy do ostatniej chwili z kompletowaniem wyprawki. Czują się o wiele spokojniej, gdy już wszystko czeka gotowe na przyjście na świat maleństwa. Moment, gdy mają największą siłę i chęć do działania przypada na szósty, siódmy miesiąc ciąży i jest to idealny wręcz moment na zorganizowanie przyjęcia. Mama będzie szczęśliwa, będzie miała siłę i ochotę na zabawę, a także na uporządkowanie wyprawki jeszcze przed pójściem do szpitala.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *