Shadow

Baby shower – kalambury

Jeszcze do niedawna w Polsce panował przesąd, że nie wolno kupować niczego dla dziecka, gdy jeszcze go nie ma na świecie. Z biegiem czasu ten absurdalny strach i przesąd zanikł i zaczynamy się cieszyć dzieckiem jeszcze zanim przyjdzie na świat.

Baby shower coraz częściej jest urządzane przez polskie kobiety, zwłaszcza te, które mają rodzinę lub znajomych w krajach anglosaskich. Powoli przekonujemy się do tego zwyczaju i przerabiamy nieco na naszą polską modłę.

Nieodłącznym elementem tradycyjnego baby shower są kalambury. Warto więc zaczerpnąć również ten pomysł na nasze polskie podwórka i zabawić się w iście angielskim stylu.

Kalambury na baby shower najlepiej, aby dotyczyły tematyki dziecięcej, zatem mogą to być tytuły bajek czy postaci z bajek. Dobrym pomysłem jest także odgadywanie zawodów, które proponujemy niejako dla dzidziusia.

Przed rozpoczęciem gry trzeba podzielić się na kilka drużyn, po trzy, cztery osoby i każda z nich kolejno pokazuje lub rysuje jakąś zagadkę. Nie wolno przy tym nic mówić. Zagadki powinny być spisane na kartkach i pokazujemy je dopiero po wylosowaniu. Wygrywa drużyna, która odgadnie najwięcej zagadek.

Dla zwycięzców można przygotować drobne prezenty w postaci cukierków, lizaków lub innych drobiazgów.

Kalambury są prostą a jednocześnie bardzo wesołą zabawą. Z całą pewnością przypadną do gustu zarówno młodszym jak i starszym paniom, które będą na przyjęciu.

Podczas zabawy warto zrobić też kilka fotek, potem będzie wspaniała pamiątka dla wszystkich uczestników przyjęcia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *