Shadow

8 sposobów na sprawne przygotowania do podróży

jak się przygotować do podróży

Wakacje już niedługo, czas więc pomyśleć o swoim urlopie i o przygotowaniach do wyjazdów. Aby one były w pełni udane, to przygotowania musimy rozpocząć na długo przed planowanym wyjazdem. Warto aby w planowaniu brała udział cała rodzina, gdyż w ten prosty sposób spędzimy wspólnie czas i nikt potem nie będzie narzekał na brak atrakcji czy na miejsce, które wybraliśmy.

Aby cały proces przygotowań trochę uporządkować, to poniżej podajemy plan działania, który nie pozwoli nam zapomnieć o żadnym elemencie:

  1. Wybieramy miejsce naszej podróży: tutaj oczywiście wszyscy domownicy powinni aktywnie uczestniczyć i w przypadku bardzo skrajnych typów, może być konieczne głosowanie.
  2. Szukamy miejsca, w którym będziemy mieszkać podczas urlopu: możemy wybierać pomiędzy namiotem, hotelem, pensjonatem czy domkami kempingowymi.
  3. Rezerwujemy miejsce i wpłacamy zaliczkę: na tym etapie urlop mamy już zaklepany, więc pamiętajmy aby wcześniej uprzedzić swojego pracodawcę o planowanym terminie wyjazdu.
  4. Teraz czas na bardziej praktyczne przygotowania, zwłaszcza jeżeli wyjeżdżamy w jakieś egzotyczne kraje. Koniecznie musimy dowiedzieć się czy nie są wymagane jakieś specjalne szczepienia, bo bez nich nie zostaniemy wpuszczeni przez granicę. Oczywiście wykonujemy je nie tylko ze względu na przepisy ale przede wszystkim ze względu na własne zdrowie. Szczepieniami zajmujmy się jak najwcześniej, gdyż często wymagane jest ich kilkukrotne podanie.
  5. Jeżeli środkiem transportu będzie samolot, to warto z wyprzedzeniem zabukować bilety, gdyż wówczas zapłacimy o wiele mniej za bilety.
  6. Przed wyjazdem pamiętajmy również o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które powinno obejmować zarówno wszystkich wyjeżdżających jak również nasz bagaż, samochód czy też każdy wartościowy sprzęt, który ze sobą zabieramy.
  7. Jeżeli środkiem naszego transportu na urlop będzie auto, to oczywiście musimy zadbać przed wyjazdem o jego dokładne sprawdzenie, o uzupełnienie oleju, wody itp. Pamiętajmy też o uzupełnieniu apteczki i sprawdzeniu czy mamy w aucie gaśnicę.
  8. Przed samym wyjazdem czas na pakowanie walizek i oczywiście nigdy nie wolno nam zapominać o zabraniu ze sobą wszystkich dokumentów: paszportów, wiz, dowodów osobistych, zielonej karty, karty EKUZ.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *