Shadow

8 sposobów na dodanie sobie energii

Wydawać by się mogło,że niewątpliwie numerem jeden, aby dodać sobie energii w ciągu dnia, jest parzenie sobie kolejnej filiżanki kawy. Ten mocny trunek chwilowo pewnie stawia nas na nogi, ale chciałabym zwrócić uwagę na bardziej przyjazne dla naszego zdrowia sposoby na brak sił.

Każdy pewnie ma taki dzień, że najchętniej nakryłby się kołdrą i nie wychodził przez cały dzień z łóżka. W porządku, ale czy nie lepiej wykorzystać czas jaki mamy bardziej pożytecznie?

Przedstawię Wam kilka zdrowych i myślę fajnych sposobów na to, aby dobry humor dopisywał Wam przez cały dzień.

  • Poranna pobudka.

Czy macie też czasem tak, że poranne wstawanie do pracy jest dla Was utrapieniem? Szczególnie słysząc tradycyjny dźwięk wydobywający się z budzika. No i właśnie – nie myśleliście czasem o tym, że ustawić swój ulubiony utwór przy którym tanecznym krokiem wstawałoby się z łóżka? Najlepiej też położyć sobie telefon albo budzik „nie pod ręką” tylko np. na biurku. Wtedy nie ma wyjścia – trzeba wstawać!

  • Prysznic.

Najlepiej zimny albo chociaż letni. Doskonale pobudza to nasz organizm. Każdy pewnie wie, że pod wpływem gorąca jesteśmy bardziej śpiący, zaś „zimna woda siły doda” 😉 Na pierwszy rzut oka może wydawać się to naprawdę nieprzyjemne, ale zobaczycie jak zahartuje to Wasze ciało do działania.

  • Śniadanie.

Niestety wiele osób zaniedbuje je, woli nie jeść rano, bo wydaje im się, że nie są głodni lub zwyczajnie w świecie – nie mają czasu. Jest to błędem, ponieważ nasz organizm po całonocnym spaniu potrzebuje dawki energii w postaci jedzenia. Można zjeść coś lekkostrawnego, owoce mile widziane

  • Owoce i warzywa.

Od zawsze chyba każda mama powtarza,że są źródłem energii i witamin.  Soki z świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Dania wegetariańskie oraz desery, w których dominują owoce. Każdy łasuch będzie zadowolony!

  • Ruch.

Siłownia, bieganie, jazda na rowerze, taniec i inne sporty. Daje zastrzyk pozytywnej energii, poprawia samopoczucie i oczywiście sylwetkę. Warto!

  • Spędzanie czasu na powietrzu.

Jest to nawet udowodnione naukowo. Słońce dobrze wpływa na nasz nastój. Mamy większe chęci do życia i działania.

  • Peeling ciała, czyli coś co lubi większość kobiet.

Peeling idealnie je rozgrzewa. Dodatkowo ładnie pachnie, co wpływa też na nasze nastawienie. Poprawia ukrwienie. Zapach to kwestia gustu, ale wydaje mi się, że nuty owocowe spisują się na piątkę z plusem.

  • Wysypianie się.

Nic tak nas nie regeneruje jak dobry, twardy sen. Po całym dniu nasz organizm bardzo tego potrzebuję. Dlatego pamiętajcie, żeby nieczęsto zarywać nocki 😉

A może Wy też macie jakieś sprawdzone sposoby na zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *