Shadow

5 najpopularniejszych zabaw dla dzieci w domu

Pogoda nas nie rozpieszcza. Za oknem coraz szybciej robi się ponuro i szaro. Tym samym siedzimy w domu, a nasze dzieci razem z nami. Jak i w co się bawić, aby czas mijał szybko oraz przyjemnie zarówno dorosłym, jak i najmłodszym? Pamiętajmy, że czas spędzony w domu wcale nie musi być stracony. Poznajmy 5 najpopularniejszych zabaw, które zabiją nudę i przyniosą ze sobą dobra zabawę.

Jeden do drugiego, czyli puzzle.

Puzzle są doskonałym sposobem na to, aby mile spędzić czas. Ponad to wpływają między innymi na rozwinięcie w dziecku spostrzegawczości oraz pamięci. Należy jednak dobrze wybrać obrazek tak, aby stopień trudności dobrać do wieku. Małe dziecko raczej nie ułoży pejzażu, za to idealnie sprawdzą się puzzle z ulubionymi bohaterami z bajek.

Książki.

Bajki dla dzieci można czytać nie tylko na dobranoc. Czytanie dzieciom jest doskonałą formą na spędzanie razem czasu. Ponad to wpływa również na jego rozwój. Pamiętajmy, że zanim dobierzemy lekturę, to warto zapoznać się samemu z jej treścią. Jest to dość istotne, ponieważ pozwoli nam ominąć książki, które zawierają na przykład brutalne sceny.

Kolorowanie oraz rysowanie.

Stanowi to jeden z podstawowych sposobów na zajęcie dzieci. Nie należy przejmować się, jeżeli będzie przy tym bałagan lub jeżeli na początku kolorowanie zajmie tylko chwilę. Z upływem czasu może stać się naprawdę lubianym zajęciem. Można wykorzystać gotową kolorowankę lub namalować jakiś dowolny obrazek. Z pewnością zabawniej będzie, jeśli porysujemy razem z dzieckiem.

Klocki.

Klocki to idealny pomysł na wspólna i przede wszystkim dobrą zabawę. Należą bez wątpienia do tak zwanych mądrych zabawek. Plastikowe albo drewniane – każde nadają się idealnie. Dzięki nim możemy wykonać cudowny zamek dla księżniczki albo garaż dla samochodów. Zabawa klockami ma wiele plusów – rozwija koordynację, dokładność oraz cierpliwość. Klocki muszą stać jeden na drugim, aby utrzymać wieżę w równowadze. Czasami po kilku próbach dopiero udaje się osiągnąć idealną wysokość. Warto mieć w domu klocki, ponieważ możemy za każdym razem zbudować coś innego.

Fantazja.

Tak naprawdę każde dziecko posiada zabawki. Chłopak ma samochody, a dziewczynka lalki. Oczywiście przeważnie, bo nie jest to żadną zasadą. Dziecko bardzo często nie chce bawić się swoim zabawkami, jednak wystarczy go odpowiednio nakierunkować, aby bawiło się inaczej niż do tej pory. Niejednokrotnie dzieci potrzebują tylko zasugerowania jak powinny się bawić. Możemy zatem pokazać im jakieś nowe sposoby na wykorzystanie przedmiotów.

Znajdzie się cała masa pomysłów na to, jak spędzać aktywnie czas z dzieckiem w domu. Można wymyślać nowoczesne zabawy, możliwości jest sporo. Pamiętajmy, że nic jednak nie zastąpi dziecku zabawy z mamą i tatą.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *