Shadow

5 sposobów na udany urlop z niemowlakiem

Gdy przychodzi na świat dziecko, rodzice są wniebowzięci, szczęśliwi i pełni euforii. Do tych emocji dochodzi jednak też strach, że sobie nie poradzimy, że dziecko zachoruje lub też nie będzie się prawidłowo rozwijać.

To zupełnie naturalne emocje, które towarzyszą wszystkim młodym rodzicom. Z czasem się one uspokajają i sytuacja nieco się stabilizuje. Przychodzi wtedy myśl o urlopie i wtedy zaczynamy się zastanawiać czy urlop z małym dzieckiem ma w ogóle sens?

Nasza odpowiedz jest tylko jedna i jednoznaczna: oczywiście, że ma sens. Zmieniając otoczenie odetchniemy od swojego dotychczasowego trybu życia, choć oczywiście od obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem się nie da. Aby więc urlop był naprawdę udany i abyśmy choć trochę odpoczęli od codzienności, to warto odpowiednio się do niego przygotować. Poniżej przedstawiamy kilka takich sposobów na udany urlop z niemowlakiem:

  1. Zabieramy ze sobą na urlop babcię, ciocie lub też nianię. Koszt naszego urlopu znacznie wzrośnie, ale będziemy mieć wtedy czas dla siebie i odpoczniemy od codziennych obowiązków nad naszym dzieciątkiem.
  2. Jeżeli nie możemy zabrać ze sobą kogoś do opieki nad dzieckiem, to nie rezygnujmy, tylko dokładnie wybierzmy miejsce urlopu.
  3. Wybierajmy miejsca spokojne, tak aby było gdzie spacerować z dzieckiem, aby mogło ono odpoczywać i spać na świeżym powietrzu. Idealnie by było zmienić klimat, więc jeśli mieszkamy w górach, to wybierzmy się nad morze i na odwrót. Zmiana klimatu jest bardzo zdrowa zarówno dla dzieci jak i dorosłych, gdyż wzmacnia znacznie odporność.
  4. Hotel w którym się zatrzymamy musi być miejscem czystym, przystosowanym również dla małych gości i oczywiście spokojnym. Przy rezerwacji pytajmy czy przypadkiem nie są tam urządzane dyskoteki lub inne huczne imprezy, które mogłyby zakłócać spokój dziecka.
  5. Wybierajmy też hotele, które mają ogrody, gdzie można spokojnie posiedzieć z dzieckiem, wypić popołudniową kawę i po prostu relaksować się.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *