Shadow

Pierwszy dzień malucha w przedszkolu

Pierwszy dzień malucha w przedszkolu jest wielkim przeżyciem zarówno dla niego jak i dla mamy. Aby wszystko odbyło się bez większych stresów, to należy się do tego odpowiednio wcześniej przygotować.

Najpierw wybieramy przedszkole. Idealnie by było gdyby znajdowało się blisko domu. Nie zawsze jednak to się udaje, gdyż przecież w pobliskim przedszkolu może nie być miejsc lub też nie będzie nam odpowiadać jego standard.

Wybór przedszkola rozpoczynamy od popytania znajomych, koleżanek, których dzieci chodzą do przedszkola. Łatwiej będzie naszemu dziecku się zaaklimatyzować, gdy będą tam znajome twarze. Następnie odwiedzamy wybrane placówki, sprawdzamy warunki, rozmawiamy z dyrektorem i wychowawcami. Przyglądamy się jak wygląda dzień w przedszkolu. Niektóre placówki co jakiś czas organizują, tzw. dni otwarte, wówczas można pójść z dzieckiem na kilka godzin i przyzwyczaić je do nowego otoczenia.

Aby dziecko nie czuło źle w przedszkolu, musi być  najpierw przyzwyczajone do braku obecności mamy. Zatem na kilka miesięcy wcześniej, powolutku rozpoczynamy akcję rozstań i zostawiamy na troszkę dziecko u babci, cioci, koleżanki. Dziecko szybko się przyzwyczai, że po nie zawsze wracamy i nie będzie się stresować przy rozstaniach w przedszkolu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *