Shadow

5 sposobów na udane wesele

Chociaż sezon ślubnych imprez mamy już za sobą, nie możemy zapominać, że niektóre kobiety dopiero swój wymarzony ślub planują. Każda z nas chce wyglądać w tym dniu jak najlepiej a samo przyjęcie powinno być z niczym najpiękniejszej bajki. Pytanie brzmi, jak się za to zabrać? O czym pamiętać, na czym się skupić? Mamy dla Was 5 sposobów na udane wesele, które zapamiętasz do końca życia!

1. Rób wszystko po swojemu

Bardzo często zdarza się, że Panna Młoda zakłada coś, co podoba się jej matce, a welon ma jeszcze sprzed siedmiu pokoleń bo to „tradycja” a siedem plam na jego tkaninie się nie liczy. Nie daj sobie wejść na głowę. Każdy chce Ci pomóc i narzucić pewne rzeczy bo według nich „tak jest najlepiej”. Teściowa uważa, że ozdoby na stole powinny być w kolorze neonowego różu a świecie, to najlepiej wielkości półmisku z mięsem, Twoja mama napiera na złotą zastawę… traktuj to tylko jako sugestie. Nie myśl, ze komuś będzie smutno, bo nie wdrożysz w życie jego pomysłu. To Twoje wesele i tu wszystko powinno być po Twojemu. Nie bój się powiedzieć NIE. To Twój dzień i on ma być dla Ciebie magiczny. Teściowa czy mama miały okazję do „rządzenia” się parę lat temu.

2. Darmowe nie znaczy dobre

Bardzo często znajomi oferują nam różne rzeczy związane ze ślubem. „A bo ja takie dobre ciasteczka piekę”, „to ja wezmę aparat – nie będzie Ci potrzebny fotograf”, to miłe z ich strony, jednak pamiętaj, że profesjonaliści z jakiegoś powodu pobierają od Ciebie opłatę. Dodatkowo profesjonaliście jest łatwiej powiedzieć, że coś Ci się nie podoba – płacisz mu za wykonanie właściwej usługi. Znajomy może się tylko obrazić na śmierć i tyle.

3. Odpowiednia muzyka

Podstawą dobrej zabawy gości jest dobór muzyki i prowadzącego wesele. Jeśli postawimy na puszczenie muzyki z odtwarzacza to uczestnicy wesela mogą mieć problemy z integracją. Tutaj warto pomyśleć o kimś jak dj na wesele śląsk gdzie mamy pewność, że zabawa będzie naprawdę przednia. Dodatkowo warto wcześniej z prowadzącym ustalić jaki repertuar nam odpowiada, kiedy planujemy serwować jedzenie i czy planujemy szczególne momenty jak podziękowanie dla rodziców czy pierwszy taniec.

4. Ta idealna

Rozkloszowane, syrenkowe, dopasowane…. wszystkie piękne… sukienki! Suknia ślubna to nie byle wybór. To ten jeden dzień w życiu kiedy powinnyśmy czuć się specjalne. Wychodzimy z założenia, że czasem warto zapłacić więcej za sukienkę ale czuć się w niej jak milion dolarów. Jeśli mamy w głowie coś szczególnego, może najlepszą opcją będzie kontakt z projektantem mody lub krawcową, które pomogą nam urzeczywistnić pomysł?

5. Lista gości

Podobnie jak w punkcie 2, nie daj sobie nikomu wmówić, że coś „powinnaś” a w tym kontekście – powinnaś kogoś zaprosić, bo pół wieku temu on zaprosił Twoją prababkę na inne wesele. Lista gości i jej dobór zależy od Ciebie. Jeśli utrzymujesz z kimś kontakt i czujesz się z nim komfortowo, zaproś go.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *