Shadow

Cała prawda o wodzie gazowanej

Eksperci nie od dziś alarmują, iż pici wody jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Uzupełnianie jej w ciągu dnia jest istotne, aby nasz organizm poprawnie funkcjonował. W szczególności osoby, które sporo ćwiczą oraz prowadzą aktywny tryb życia, powinny nastawić się na spore spożywanie tego trunku.

Woda gazowana czy raczej niegazowana? Którą powinniśmy wybrać, żeby cieszyć się idealnym zdrowiem? Nie ma co się martwić, ponieważ na całe szczęście jest to kwestia naszego gustu oraz upodobań smakowych.

Nasz organizm składa się w dwóch trzecich z wody i właśnie z tego powodu tak istotne jest to, aby odpowiednio go nawadniać w ciągu całego dnia. Dziennie powinniśmy pić trzydzieści mililitrów wody, czyli dwie łyżki stołowe na każdy kilogram naszej masy ciała. Zaleca się zatem, aby spożywać ją między innymi od tego, ile ważymy. Pamiętajmy, iż zapotrzebowanie na ten trunek jest zależny od tego, jaką obecnie posiadamy porę roku, jak i również od naszej aktywności fizycznej. Jeżeli mamy wysoką temperaturę powietrza, to powoduje to to, iż tracimy więcej wody z organizmu. Właśnie z tego powodu w miesiącach wiosenno – letnich musimy zadbać o to, żeby spożywać odpowiednią dawkę napoju.

Jakie zalety wynikają z picia wody gazowanej?

Kwestią gustu jest to czy wybierzemy do picia wodę gazowaną albo niegazowaną. Istnieją różne opinie, iż dodanie do wody dwutlenku węgla nie ma złego wpływu na zawarte w niej mineralne składniki. Woda gazowana ma wiele zalet i nie chodzi tutaj tylko o walory smakowe. Wodę, która jest nasączona CO2 warto pić po wysiłku fizycznym, gdyż dużo szybciej się wchłania z przewodu pokarmowego. Nasz organizm dzięki temu łatwiej pozbywa się toksyn, które zostały nagromadzone w czasie wysiłku. Ponad to obecność CO2 w wodzie skutkuje obniżeniem jej pH w stosunku do wody niegazowanej. Obniżone pH nie sprzyja temu, aby się rozwijały bakterie. Wody, które posiadają bąbelki, są bardziej stabilne pod względem mikrobiologicznym. Oznacza to tyle, że są zdrowsze niż te o pH obojętnym. Jeżeli chcemy strawić dwutlenek węgla, to nasz organizm musi zużywać więcej energii, więc zostaje spalonych więcej kalorii. Stanowi to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są na diecie odchudzającej.

Nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich fanów wody gazowanej.

Poza tym, że musimy spożywać wodę każdego dnia, to równie ważne jest to, żeby pić wodę tego typu, jaki nam smakuje najbardziej. Na rynku istnieje wiele nowości, jak na przykład innowacyjne ekspresy, które posiadają funkcję regulacji CO2. Dzięki temu szybko oraz łatwo przegotujemy wodę o ulubionym stopniu nagazowania. Uzyskamy dzięki temu to, iż jest możliwość delektowania się pyszną i zdrową wodą, która orzeźwia i dodaje energii.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *