Shadow

5 sposobów na przygotowanie się do podróży samolotem

Podróże samolotem dla większości z nas nie są już żadną nowością, gdyż podróżują w ten sposób na co dzień. Jednak jest wciąż spora grupa osób, które nigdy jeszcze nie podróżowały w ten sposób i mają pewne obawy co do tej pierwszej podróży. Nie wiedzą co mogą ze sobą zabrać, gdzie kupić bilety i jak w ogóle wygląda cała procedura na lotnisku. Spróbujemy nieco uporządkować podstawowe informacje o transporcie samolotami pasażerskimi, tak aby przed tą pierwszą podróżą było nieco łatwiej.

Najwięcej niewiadomych przed pierwszą podróżą mają rodzice małych dzieci, gdyż nie wiedzą czy można z maluchami podróżować samolotem. Tutaj ich z jednej strony uspokajamy, gdyż nie ma przepisów zabraniających podróżowania samolotami przez małe dzieci. A w praktyce oznacza to, że praktycznie już kilkudniowe dziecko może być pasażerem. Z drugiej zaś strony przestrzegamy przed zabieraniem małych dzieci w taką podroż, gdyż na pokładzie jest kumulacja różnych wirusów i bakterii, przez które nasze dziecko bardzo łatwo może się rozchorować. Pamiętajmy, że małe dziecko nie ma jeszcze dobrze wykształconego układu odpornościowego dlatego jest szczególnie narażone na różne choroby.

Przygotowanie do podróży:

  1. Bilet najlepiej zabukować przez Internet i z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej to zrobimy tym mniej za niego zapłacimy.
  2. Za małe dziecko, które będzie podróżować na kolanach rodzica, nie trzeba płacić biletu, jednak trzeba też pamiętać o tym, że nie przysługuje mu również bagaż podręczny. Zatem wszystkie potrzebne dla dziecka rzeczy będziemy musieli zmieścić w bagażu podręcznym, a to nie będzie zbyt łatwe.
  3. W bagażu podręcznym nie może być żadnych ostrych narzędzi, kosmetyki mogą być tylko w małych i przezroczystych opakowaniach. W niektórych liniach nie można zabierać na pokład ani żadnych kosmetyków, ani też jedzenia czy leków z zewnątrz. Można tylko zabrać takie, kupione w bezpiecznej strefie na lotnisku.
  4. Oczywiście pamiętamy zawsze o zabraniu paszportu, wizy i wszelkich niezbędnych dokumentów.
  5. Gdy potrzebujemy mieć ciągle przy sobie jakieś leki lub inhalatory, to musimy mieć na to stosowne zaświadczenie od lekarza, więc wcześniej należy zapytać i to najlepiej przy zakupie biletów.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *