Shadow

5 sposobów na przygotowanie auta do zimy

Zima to trudny czas dla kierowców. Muszą zmagać się ze śliskimi nawierzchniami, które niestety w naszym kraju wciąż są niezbadane, z wysokimi temperaturami, z odśnieżaniem auta i oczywiście z dbaniem o auto.

Aby nasze auto zimą nie odmówiło nam posłuszeństwa, to jeszcze przed sezonem zimowym należy go przygotować do tego ciężkiego czasu. Poniżej lista sposobów, dzięki którym nasze auto będzie sprawne i nie zawiedzie nawet podczas srogiej zimy:

  1. Sprawdzamy stan techniczny całego pojazdu i naprawiamy wszelkie wykryte usterki.
  2. Wymieniamy opony na zimowe i tutaj bądźmy również ostrożni i róbmy to zawsze w autoryzowanych punktach. Koła muszą bowiem być zawsze odpowiednio wyważone, gdyż każda pomyłka i odchylenie może po prostu przyczynić się do wypadku.
  3. Zmieniamy płyny na zimowe, tak aby nie doszło do sytuacji, że nam coś potem zamarznie.
  4. Sprawdzamy czy mamy w aucie skrobaczki, miotełkę, łopatkę, a w torebce odmrażacz do zamków. Są to akcesoria niezbędne w każdym aucie na porę zimową. Oczywiście jeżeli jeździmy w długie trasy, to mogą przydać się również łańcuchy, gdyż w niektórych krajach są nawet obowiązkowe.
  5. Przynajmniej raz na trzy lata kupujemy przed zimą nowy akumulator. Tym sposobem unikniemy sytuacji, że auto nam nie zapali gdy najbardziej go będziemy potrzebowali. Ratunkiem w takiej sytuacji może się okazać prostownik, którym naładujemy akumulator, jednak jego moc nigdy nie będzie taka jak w nowym.

Z takim przygotowaniem żadna zima nie będzie nam straszna. Podczas śnieżnych zim, pamiętajmy o tym, że przepisy zabraniają nam poruszania się po ulicach autami z czapą śnieżną na dachu, gdyż grozi to wypadkiem. Co też niezwykle istotne i warte przypomnienia na ten ciężki okres zimowy, to przepis, który nie pozwala odśnieżać auta, które jest włączone. To takie drobnostki, jednak warto o nich pamiętać, dla swojego zdrowia, dla bezpieczeństwa i dla pełnej kieszeni.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.