Shadow

5 sposobów na piękne okna

Okna, czyli często pomijane aspekty dekoracji domu są kluczowymi elementami w każdym wnętrzu i jego wyglądzie. Można w dość prosty sposób uświadomić sobie dlaczego tak jest – oprócz tego że zapewniają nam widok na to, co dzieje się zewnątrz jak również wpuszczają światło słoneczne, te same okna są kluczowym składnikiem jeśli chodzi o wygląd całego pokoju. Jeśli zatem chce się uzyskać naprawdę świetny wygląd okien w domu warto spróbować poniższych 5 porad odnośnie do ich dekoracji – wraz z nimi można liczyć na to że w łatwy sposób uzyska się fantastyczny wygląd.
1. Żaluzje drewniane
Każdy pokój będzie wyglądać naprawdę profesjonalnie za pomocą odpowiednio dobranych żaluzji okiennych. Jeśli szuka się naturalnego wyglądu okien w przyjemnym klimacie – można by pomyśleć o tym, czy nie zainwestować w żaluzje drewniane. Wykorzystanie drewna w dowolnej formie zawsze daje kapitalny efekt – poza tym elementy drewniane tworzą świetną kompozycję i grę światła i cieni, a także zapewnia upragnioną przez wszystkich prywatność.
Jeśli chce się uzyskać naprawdę ciekawy wygląd okien warto też rozważyć połączenie różnych tkanin i materiałów używanych do ozdób okiennych właśnie w zestawieniu z pięknem drewna. Nie musisz trzymać się wyłącznie żaluzji drewnianych lub samych tkanin – można ozdobić okna jednym i drugim pomysłem, aby uzyskać naprawdę rewelacyjny design. To sprawdzi się również jeśli ktoś dąży do równowagi wystroju – bowiem drewniane żaluzje są bardzo wyraziste, a zasłony potrafią ostatecznie zmiękczyć cały wystrój.
sunlight-923125_1280
2. Lekkie zazdrostki
Jeśli chodzi o uzyskanie lekkich i funkcjonalnych ozdób okiennych warto postawić na lekkie zazdrostki i dołożyć do nich przewiewne firanki – takie połączenia zawsze wyglądają wspaniale. To opcje proste, ale skuteczne, bowiem takie dodatki pozwalają stworzyć razem z uroczymi oknami naprawdę sielską atmosferę.
3. Zabawa kolorem
Okna drewniane mogą być pomalowane w prosty sposób dzięki czemu można podkreślić piękno domowego wnętrza szybko i tanim kosztem. Świeży, nowy kolor może naprawdę wnieść dużo stylu do całej dekoracji. Uzupełnij swój projekt poprzez zainstalowanie modnych zamków – dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa oraz stylu, tym bardziej że są one dzisiaj dostępne w naprawdę interesujących kolorach.
4. Żaluzje pionowe
Jeśli masz nowoczesne podejście do projektu i wolałbyś uniknąć ciężkich tkanin – warto pomyśleć o użyciu żaluzji pionowych dla zdobień okiennych i podniesienia funkcjonalności pomieszczenia. Można je dostać w nawet zrobione z tkanin, które do złudzenia przypominają lekkie serwety. Kolejną ich zaletą jest to – że nie trzeba ich samemu czyścić, ale wystarczy raz na jakiś czas oddać do profesjonalnego czyszczenia.
5. Karnisz elektryczny
Kolejną ciekawą propozycją dla wielbicieli nowoczesnego podejścia do dekoracji wnętrz jest karnisz elektryczny. Robi on furorę na rynku zdobień okiennych ze względu na swoją wygodę, modern design oraz różnorodność dostępnych opcji. To ciekawy pomysł na piękne okna, który warto porządnie przemyśleć. Tym bardziej, że dzisiaj takie karnisze można dostać w dowolnym kolorze czy stylu, dzięki czemu nie będzie problemu z dopasowaniem ich do całości wnętrza.
Te wskazówki co do równoczesnego dekorowania i podniesienia funkcjonalności okien pomogą każdemu dodać nieco charakteru do pomieszczenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *