Shadow

5 sposobów na kontrolę suchości skóry

Jeśli masz suchą skórę, wiesz, jakie to może być niewygodne. Czuje swędzenie i napięcie, a także Twoje ciało wygląda na popękane i łuszczące się. Nie rozpaczaj — istnieje wiele sposobów na to, aby Twoja skóra wróciła do równowagi! Ten przewodnik przedstawia pięć najskuteczniejszych sposobów kontrolowania suchej skóry i kontrolowania jej przez długi czas.

1) Usuń makijaż

Długofalowe skutki codziennego noszenia makijażu, nie tylko na cerę, ale ogólnie na zdrowie, są znane od lat. Pamiętaj więc, że usuwanie wszelkich śladów „farby” do twarzy na noc zapewni zdrową skórę i pomoże rozpocząć każdy poranek z czystym kontem. Ponadto większość ciężkich środków do demakijażu zawiera alkohol, który może wysuszać i podrażniać wrażliwą skórę twarzy.

2) Pij wodę

Woda pomaga utrzymać nawodnienie komórek i zmniejsza stan zapalny. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry pomoże Ci zapobiegać zmarszczkom i zachować zdrową cerę, nawet w miarę starzenia się. Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie. Jeśli wydaje ci się, że to dużo, po prostu dodaj dodatkową szklankę lub dwie za każdym razem, gdy masz już jakiś płyn — to nie jest tylko szklanka wody!

3) Zmień swoje mydło

Zwykłe mydła mogą być twarde dla skóry. To powszechne błędne przekonanie, że mydło zmyje cały brud i brud z twojego ciała, podczas gdy w rzeczywistości usuwa naturalne olejki z twojej skóry. Powoduje to podrażnienie i prowadzi do łuszczenia się lub wysypki. Wiele mydeł zawiera również ostre składniki, które mogą powodować problemy dla osób o wrażliwej skórze. Przejście na całkowicie naturalne mydło to dobry pierwszy krok w pozbyciu się suchych plam.

4) Wysypiaj się

To może wydawać się oczywiste, ale kiedy nie masz snu, ciężko jest funkcjonować na podstawowym poziomie – nie mówiąc już o zachowaniu zdrowia. Wiele badań sugeruje, że brak snu zwiększa ryzyko chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i choroby serca, a także niektóre nowotwory. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu, ustawiając stałą porę snu (około 22:00) i ograniczając rozproszenie w sypialni. Użyj zasłon zaciemniających i maski na oczy, aby poprawić jakość snu.

5) Użyj kremu

Jeśli zmagasz się z suchą skórą, najlepiej zdecydować się na krem ​​zamiast balsamu. Kremy są zwykle bardziej wytrzymałe i mają lepsze składniki niż balsamy.

Przeczytaj także