Shadow

10 wskazówek, jak pomyślnie założyć własną firmę

Rozpoczęcie własnego biznesu może być bardzo satysfakcjonujące, ale ważne jest, aby się odpowiednio przygotować i nie skakać od razu na głęboką wodę. Rozpoczęcie własnego biznesu może wydawać się przeszkodą nie do pokonania, ale nie musi tak być. Stosując się do tych 10 wskazówek, dowiesz się, jak założyć własną firmę i zapewnić jej rozwój od samego początku.

1) Znajdź swoją pasję

Jeśli zakładasz firmę, aby tylko zarabiać pieniądze to to nie wypali. Skończysz po prostu sfrustrowany, zestresowany i zerwiesz z biznesem, który nie zarabia żadnych pieniędzy. Zamiast tego spójrz na to, co najbardziej lubisz robić w życiu i przekształć to w swój biznes. Jeśli jest coś, co kochasz na tyle, by rano wstać z łóżka podekscytowany, to nawet nie będziesz miał nic przeciwko pracy nad tym!

2) Przeprowadź badania rynkowe

Zanim nawet pomyślisz o otwarciu firmy, sprawdź wykonalność swojego pomysłu. Liczne ankiety i badania dostarczają informacji na temat trendów w branży i rodzajów firm, które odnoszą sukcesy. Porozmawiaj również z innymi, którzy są właścicielami małych firm w Twojej branży.

3) Bądź ze sobą szczery

Dowiedz się, czego potrzeba, aby założyć własną firmę, zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy. Potrzebujesz solidnego pomysłu, kapitału i planu. Nie wskakuj w coś, ponieważ uważasz, że może to być zabawne lub interesujące — większość firm upada w ciągu pięciu lat, więc musisz przygotować się na sukces od pierwszego dnia.

4) Uruchom startup

Nie trać czasu ani pieniędzy na funkcje lub pomysły, co do których nie masz pewności, że zadziałają. Oznacza to rozpoczęcie od bardzo uproszczonej i prostej wersji Twojego produktu. Istnieje wiele różnych metodologii lean startup, ale jedną z moich ulubionych jest wyobrażenie swojego startupu jako nieszczelnego wiadra: możesz dodać do niego tylko ograniczoną ilość zasobów (pieniądze, czas, ludzie) co tydzień, ale bez względu na to, ile chcesz dodawanie zawsze kończy się mniej niż na początku.

5) Uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz

Ważne jest, aby nie próbować robić wszystkiego samemu.

6) Uwierz w siebie

Każdy, kto prowadzi własną firmę, wie, jakie to może być trudne. Wymaga dużo ciężkiej pracy, poświęcenia i przede wszystkim wiary w siebie.

7) Ucz się od innych, którzy robili to przed tobą

Chociaż nie ma niezawodnego sposobu na zagwarantowanie sukcesu, istnieje wiele zasobów, które mogą zapewnić wskazówki na Twojej przedsiębiorczej drodze. Te wskazówki pochodzą od wielu ekspertów, którzy stworzyli odnoszące sukcesy firmy i mogą służyć jako dobry punkt wyjścia dla każdego, kto chce zrobić to samo. Porady tutaj odzwierciedlają to, co odnoszący sukcesy przedsiębiorcy uznali za pomocne; weź go tak, jak chcesz i zastosuj go w sposób, który będzie dla ciebie najlepszy. Powodzenia!

8) Zbuduj coś, czego ludzie chcą

Najważniejszą rzeczą, która pozwoli przewidzieć Twój sukces lub porażkę jako przedsiębiorcy, jest to, czy budujesz coś, czego ludzie chcą. Nie buduj czegoś, czego chcesz Ty, musisz zbudować coś, czego chcą inni ludzie. Jeśli nie ma innych ludzi, nie potrzebujesz biznesu, potrzebujesz hobby.

9) Kontynuuj, nawet jeśli nie masz wyników od razu

Większość przedsiębiorców spędza dużo czasu, martwiąc się, że ich działalność trwa zbyt długo, ale sukces nie następuje z dnia na dzień. Zamiast postrzegać powolny wzrost jako wskazówkę, że Twój pomysł był wadliwy, potraktuj go jako znak, że musisz wprowadzić pewne poprawki. Jeśli nie docierasz do grupy docelowej, zastanów się, jak możesz zmienić swój przekaz lub pozycjonowanie, aby lepiej do nich przemawiać.

10) Baw się tym

Kiedy już założysz swój biznes, nie zapomnij o dobrej zabawie! Jeśli stracisz z oczu to, co sprawia, że ​​kochasz swoją pracę, równie dobrze możesz pracować w pracy. Nawet jeśli jest to coś, co może przekształcić się w koncert w pełnym wymiarze godzin, a nawet w karierę, pamiętaj, aby wszystko było ekscytujące i interesujące, kontynuując znajdowanie nowych wyzwań i możliwości.

Przeczytaj także