Shadow

5 sposobów na bycie bardziej pozytywną osobą

Wiele w naszym życiu zależy od naszego nastawienia. Możemy zarówno podejść do życia jak do naszego wroga i próbować je po prostu „jakoś przeżyć” albo możemy dać jak najwięcej z siebie i z uśmiechem na twarzy korzystać z każdej nadchodzącej sytuacji. Jak zmienić swoje myślenie na bardziej pozytywne i nauczyć się widzieć plusy w minusach? Spróbuj naszych 5 sprawdzonych sposobów!

1. Wdzięczność

Jedną z najszybszych dróg do odwrócenia naszej uwagi od negatywnych momentów jest wymienienie listy rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Wdzięczny możesz być z każdego powodu – posiadanie etatu, który pozwala Ci się utrzymać, spanie w łóżku, słońce, które wschodzi każdego dnia i pozwala Ci funkcjonować. Wdzięczny możesz być też za gesty od innych osób, za nieśmiały uśmiech kelnerki w kawiarni rano, za śniadanie, które zrobiła dla Ciebie druga połówka. Wdzięczność pozwoli Ci docenić co masz i określić JAK WIELE tak naprawdę zdążyłeś już zgromadzić w życiu. Nie bój się, wdzięczność można wytrenować. Możesz zapisywać każdego dnia za co jesteś wdzięczny. Warto też znaleźć sobie partnera, który pozwoli Ci dzielić się wdzięcznością. Wymieńcie między sobą top 3 rzeczy, za które danego dnia jesteście najbardziej wdzięczni.

2. Dwa kroki naprzód

Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano – zatrzymanie negatywnych myśli będzie wymagało czasu. Bądź cierpliwy i pozwól sobie zaobserwować zmiany, które w Tobie zachodzą. Zauważ jak często oceniasz innych, skupiasz się na porażkach, narzekasz czy krytykujesz samego siebie. Przy każdej z tych myśli dodaj dwie pozytywne na ten sam temat. Tym samym wprowadzisz proste działanie – jeden krok w tył, dwa do przodu.

3. Pozytywna postawa

Umysł i ciało mają szczególne połączenie między sobą. Jeśli masz problem z ruszeniem swojej głowy w pozytywne miejsce, spróbuj spróbować tego ze swoim ciałem. Wyprostuj się, ściągnij łopatki, podnieś podbródek. Poczuj siłę i pozytywną energię. Postaraj się utrzymać taką sylwetkę jak najdłużej, może z czasem uda Ci się wprowadzić ten tryb jako „automatyczny” w Twoim ciele.

4. Uśmiech

Wiesz jak najlepiej oszukać swój umysł by myślał bardziej pozytywnie? Uśmiech! Zwykły akt uśmiechu, nawet kiedy nie ma niczego, co mogłoby taki uśmiech wywołać, automatycznie sprawia, że czujesz się lepiej. Nieważne czy idziesz ulicą czy siedzisz przy biurku, uśmiechaj się. Nie masz pojęcia jak bardzo zmienia to sposób Twojego myślenia. Dodatkowo, nie tylko wychodzisz na pozytywną osobę ale także więcej przypadkowych ludzi uśmiecha się do Ciebie.

5. Spójrz kim się otaczasz

Jeśli wsadzisz kraba do wiaderka – ucieknie. Jeśli wsadzisz drugiego, żaden z nich wiaderka nie opuści. Jak tylko jeden z nich zacznie próbować uciec, drugi pociągnie go z powrotem do wiaderka. Jakie ma to przełożenie na ludzi? Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. W ten sposób nikt nie będzie Cię trzymał uwięzionego w klatce negatywnych myśli. Pozytywne otoczenie pozwoli Ci kwitnąć i będzie Cie wspierało w życiu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *