Shadow

5 sposób na bycie zmotywowanym

Czy miałeś kiedyś tak, że bardzo ale to bardzo chciałeś coś zrobić? Mogłeś rzucić wszystko, byle tylko zająć się tą jedną, wybraną rzeczą? Tak? To właśnie w tym momencie byłeś naprawdę silnie zmotywowany! Uczucie fajne, ale jak utrzymać je na stałym poziomie? Bardzo często następują skoki w naszej motywacji- nie raz musimy się do czegoś zmuszać a znów w bardziej ekstremalnych sytuacji rezygnujemy z świetnych pomysłów. Co zrobić by nasza motywacja zamiast przypominać sinusoidę, wyglądała jak stała z wysoką wartością miewająca jedynie okresowe przebłyski geniuszu?

Wyznaczaj sobie cele.

To podstawa każdego działania, w końcu bez celu nie brniesz w żadną stronę! Jeśli jasno ustalisz swój cel to jednocześnie nastawisz swój umysł na sukces. Zanim włączysz w sobie tryb działania, przemyśl to, co chcesz ociągnąć. Dużo łatwiej jest być ciągle podekscytowanym czymś, jeśli wiemy jaki rezultat ma to przynieść. Jak wyznaczyć cel? Niech będzie on ambitny- w tym momencie najbardziej pobudzisz swój umysł do walki!

Oczywiście, z umiarem te cele- nie okłamujmy się, drugiego Paryżu pod Radomiem nie zbudujesz a pływanie w basenie wypełnionym ropom nie jest najkorzystniejsze dla Twojego zdrowia. Planując cele pozwól sobie na dozę fantazji ale umiarkowanie- tak by zamiast marzyć abstrakcyjnie, marzyć realnie. Im cel ambitniejszy- tym Ty jesteś bardziej zmotywowany.

Myśl o swoim celu

Poświeć dwie- trzy minuty dziennie na wizualizacje efektu pracy. Jakie zadania będą Cię wtedy czekać? Jak czujesz się wiedząc, że zrealizowałeś swój plan? Każdy z obrazów musi być możliwie najbardziej pozytywny. Poczuj wiedzę jaką zdobyłeś, zdobywając się na szczyt swojej drabiny. Postaraj się by obraz celu był możliwie jak najbardziej bogaty w szczegóły- to zmotywuje Cię. W końcu widziałeś jak pięknie może być tam na szczycie i jakie widoki na Ciebie czekają.

Profity

Wyciągnij z szuflady notes i zanotuj jakie korzyści na Ciebie czekają w związku z wykonaniem zadania. Niech będą to nawet najmniejsze rzeczy- więcej czasu dla siebie, uśmiech Twojej połówki, lepsze wynagrodzenie czy nauka nowych umiejętności. Nie każdy profit musi być otoczoną warstwą logiki- pozwól sobie na odrobinę szaleństwa.

Wypisz wszystko, co tylko przychodzi Ci do głowy- nie bój się otworzyć przed samym sobą. Cały trick polega na tym, by pokazać naszemu umysłowi jak wiele profitów możemy dostać za wykonanie tego jednego zadania!

Planuj

Dokładnie rozplanuj co czeka Cię na Twojej drodze w stronę sukcesu. Każde, najbardziej skomplikowane zadanie, złożone jest z mniejszych procesów. To właśnie rozłożenie całości na te małe procesy pozwoli nam celebrować każdy zamknięty rozdział i iść do przodu, wykonując łatwiejsze czynności w czymś, co wydaje się niemożliwe do zrealizowania. Całość w końcu nie będzie już tak trudna bo będzie się składać z prostych akcji!

5 minut

Gdy masz do zrobienia coś, co bardzo nie jest po Twojej pomyśli, wykorzystaj metodę 5 minutów. Dosłownie rób coś 5 minut ani sekundy dłużej- nie tylko będzie Ci łatwiej zabrać się do tego, ale także z czasem dojdziesz do wniosku, że dane zadanie nie jest takie złe i skończysz je jeszcze po upływie tych pięciu minut.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.