Shadow

5 produktów spożywczych, które zastąpią gotowe kosmetyki

kosmetyki

Obecna oferta producentów kosmetyków jest bardzo bogata. Półki w sklepach wręcz uginają się pod przeróżnymi specyfikami do pielęgnacji urody. Balsamy, kremy, maseczki, peelingi, szampony i wiele, wiele innych, bez których nie wyobrażamy już teraz swojego życia. Zastanówmy się, zatem jak radziły sobie nasze babcie i prababcie, gdy w sklepach półki były puste, a jedyny krem, który można było od czasu do czasu dostać, to wazelina kosmetyczna?

To, że w przeszłości w naszym kraju kobiety nie miały dostępu do tak szerokiej gamy kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, to nie znaczy wcale, że nie dbały o swoją urodę i były zaniedbane. Wręcz przeciwnie, stosując różne domowe sposoby na poprawianie urody i pielęgnację ciała, wyglądały pięknie i były bardzo zadbane.

Do pielęgnacji ciała stosowano głównie produkty spożywcze, które każda z nas ma w swojej lodówce czy szafce kuchennej. Kobiety z pokolenia na pokolenie przekazywały sobie cenną wiedzę dotyczącą właściwości niektórych roślin, warzyw i owoców. Potem wykorzystywano ją do poprawiania urody i dbania o nią, na co dzień.

Poniżej 5 produktów spożywczych, które posiadają właściwości regeneracyjne, nawilżające, wybielające, ujędrniające, wygładzające i dostarczające witamin i minerałów:

1.Cytryna

2.Len

3.Kawa naturalna

4.Jogurt naturalny

5.Cukier

6.Ogórek

7.Jajko

9.Porzeczka

10.Miód.

Z powyższych produktów możemy wykonać szereg kosmetyków i urządzić sobie w domu prawdziwe, naturalne, domowe Spa. Na przykład kawa naturalna zmieszana z cukrem i żelem pod prysznic idealnie sprawdzi się w roli peelingu. Wygładzi skórę, oczyści z martwego naskórka a dodatkowo kofeina sprawi, że skóra będzie lepiej ukrwiona, sprężysta, jędrna i bez cellulitu.

Jeżeli borykamy się z przebarwieniami skórnymi, to z pomocą przyjdzie nam sok z cytryny, czy z porzeczki. Jogurt naturalny natomiast i jajko to podstawowe składniki do sporządzenia prostych maseczek, które nawilżają, łagodzą podrażnienia i ujędrniają. Miód z kolei idealnie sprawdzi się w roli peelingu do naszych ust, które mają skłonność do pierzchnięcia i pękania.

Zmielony i zaparzony len, to zbawienny składnik dla naszych włosów. Możemy z niego sporządzić zarówno gęstą maskę na włosy, jak i po dodaniu większej ilości wody płukankę, którą polewamy włosy tuż po właściwym umyciu szamponem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *