Shadow

9 najpopularniejszych produktów, która są zdrowe

Odpowiednio dobrana dieta można podnieść znacząco jakość życia. Ponad to niesie pomoc w chronieniu przed śmiertelnymi chorobami, takimi jak nowotwory czy choroby serca, które bardzo często idą w parze z nadwagą.

Co zatem powinniśmy jeść, aby być zdrowym? Jak zacząć w końcu o siebie poprawnie dbać? Poznajmy 9 najpopularniejszych produktów, które są uznawane za zdrowe.

Zielone warzywa.

Szpinak, brokuły i brukselka dostarczają kwasu foliowego, wapnia oraz innych składników odżywczych. Wpływają one na wzmocnienie kości oraz pracę mózgu. Ponad to zapobiegają problemom z oczami, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Owoce jagodowe.

Truskawki, borówki, maliny, jeżyny czy jagody posiadają dużą ilość antyoksydantów. Wpływają one hamująco między innymi na procesy starzenia się oraz zapobiegają powstawaniu wielu schorzeń.

Fasola i soja.

Stanowią idealne źródło białka, która ma niską zawartość tłuszczu i dużą ilość błonnika, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, takich jak: potas i żelazo. Badania pokazały, iż skutecznie chronią przed rakiem piersi oraz raki prostaty.

Produkty pełnoziarniste.

Makarony oraz pieczywo pełnoziarniste są naprawdę bogate w błonnik, minerały oraz witaminy. Ponad to posiadają antyoksydanty, które mają działanie ochronne oraz obniżają ryzyko chorób układu krążenia oraz raka.

Oliwa z oliwek.

Stanowi podstawę jednej z najbardziej zdrowych diet na świecie, czyli śródziemnomorskiej. Jest bogata w przeciwutleniacze oraz przeciwzapalne jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Ponad to obniża ryzyko chorób sercowo – naczyniowych, nowotworów, jak i związanego z wiekiem pogorszenia funkcji poznawczych.

Pomidory.

Posiadają sporą ilość likopenu, czyli przeciwutleniacza, który zmniejsza ryzyko raka prostaty, płuc oraz żołądka, jak i również schorzeń serca. Opłaca się jeść pomidory gotowane, ponieważ w porównaniu z surowymi, posiadają wyższe stężenie likopenu.

Orzechy.

Orzechy włoskie oraz migdały są bogate w składniki odżywcze. W ich składzie można znaleźć zdrowe tłuszcze, minerały oraz białko, witaminy, które wpływają korzystnie na pracę mózgu, jak i dobre funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego.

Ryby.
Tłuste ryby, jak na przykład łosoś, pstrąg tęczowy, sardynki, makrela czy halibut – dostarczają dużej ilości kwasów omega – 3. Pomagają one między innymi w tym, aby zapobiegać stanom zapalnym w naszym organizmie.

Biała albo zielona herbata.

Herbaty te zawierają epigallokatechiny, które stanowią jedne z najbardziej zaawansowanych form przeciwutleniaczy. Wiele badań pokazało, iż picie zielonej oraz białej herbaty pomaga w obniżeniu ryzyka chorób serca, raka oraz alzheimera.

Dietetycy uważają, iż najzdrowsza dieta to taka, w której można połączyć dietę śródziemnomorską, francuską oraz japońską. Stanowi to gwarancję posiłków z niską zawartością tłuszczu, a z wysoką zawartością składników odżywczych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.