Shadow

16 najlepszych facebookowych sztuczek i wskazówek

Facebook jest niewątpliwe pionierem wśród portali społecznościowych. Liczba użytkowników tego portalu wzrasta, i to w zastraszającym tempie, stąd dzielimy się tutaj z Wami najbardziej poszukiwanymi i pożądanymi sztuczkami, jakie można wykorzystać podczas używania Facebook’a.

Spróbujcie użyć choć kilku z nich, a zobaczycie, jak zmienia się Wasze podejście do samego portalu.

Podświetlenie na niebiesko swojego statusu i komentarzy

Aby Wasz status lub komentarz podświetlał się na niebiesko, należy wykorzystać poniższy kod, oraz w miejscu „twój aktualny status”, wpisać treść, jaka ma stać się niebieska.

Kod wygląda następująco: @@[1:[0:1: twój aktualny status ]]

Zadziw swoich przyjaciół

Umieść poniższy link jako opis swojego statusu lub w komentarzu – ktokolwiek kliknie w ten link zostanie przekierowany na swój własny profil na Facebooku. Możesz np. napisać coś takiego: „Ta osoba to mój najlepszy przyjaciel na Facebooku: http://facebook.com/profile.php?=73322363” – na pewno wszystkim Twoim znajomym zrobi się miło i pomyślą, że są Twoimi najlepszymi przyjaciółmi, a Ty będziesz jedyną osobą, która będzie wiedzieć, jaka jest prawda.

Ustawianie godziny wstawienia posta

Ta sztuczka jest bardzo ważna dla blogerów, vlogerów czy firm internetowych. Używając dlvr.it możesz ustalić datę i godzinę wstawienia swojego posta na facebooka – np. zależy Ci na tym, aby Twoje nowe zdjęcie profilowe pojawiło się w okolicach godziny 21:00, gdy najwięcej osób korzysta z Facebooka, a masz plany na wieczór uniemożliwiające Ci wykonanie tego własnoręcznie – wystarczy skorzystać z terminarza postów i ustalić, że pojawi się on o tej porze. Co również ważne, usługa ta jest DARMOWA.

Uwaga: Jeżeli potrzebujesz jakichś zaawansowanych opcji jak właśnie planer przyszłych postów, automatyczne dodawanie do grup czy wysyłanie wiadomości, to powinieneś skorzystać z Massplannera.

Zacznij używać wielokrotnego postu na facebookowych grupach

Zamiast dodawać na każdej grupie osobno post, na którym zależy nam, aby znalazł się na wielu grupach, pobierz cyberlikes i zacznij cieszyć się możliwością umieszczania tego samego postu w wielu grupach jednocześnie. Ważne jest jednak, aby nie używać go więcej, niż jeden raz na dzień, ponieważ w przeciwnym razie nasze konto może zostać czasowo zablokowane przez administratorów Facebooka. Jednakże, jeżeli nie będziesz przesadzać i korzystać z tego narzędzia ze zdrowym rozsądkiem, może to zdecydowanie zwiększyć zasięg Twojej strony na Facebooku, a przecież przy rozwoju własnej firmy czy fanpage’a właśnie na tym nam zależy, prawda?

Umieszczanie pustego posta jako swój status

Aby umieścić pusty status na Facebooku, należy wpisać poniższy kod w miejsce statusu oraz wcisnąć ENTER i gotowe!

Kod: @[0:0: ]

Koniec z oznaczaniem na Facebooku

Nie ma niestety możliwości na Facebooku zablokowania opcji oznaczania Ciebie przez znajomych na Facebooku, ale możesz decydować, które z takich oznaczonych postów, zdjęć czy filmów, będą pokazane na Twojej osi czasu. Aby to kontrolować, należy wejść w Ustawienia->Oś czasu i oznaczanie, a następnie wybrać odpowiadające naszym preferencjom ustawienia – kto może dodawać posty na naszej osi czasu, czy będziemy zatwierdzać posty, na których oznaczają nas znajomi, czy mogą bez naszego wglądu trafiać na naszą oś czasu.

Warto jednak wspomnieć o dwóch sprawach, które niestety pozostają bez zmian, mimo naszych nowych ustawień. Po pierwsze: oznaczenie przez naszych znajomych dalej pozostaje na Facebooku i inne osoby je widzą, tylko nie pojawia się ono na naszej osi czasu. Po drugie: nie mamy wpływu na zdjęcia czy treści, które zostaną wrzucone na nasz profil pod postami przed ich publikacją – można je zgłosić czy usunąć, jednakże dopiero po publikacji, gdy część naszych znajomych i tak już je zobaczy, więc usuwanie czasem staje się zbędne.

Jak obejść weryfikację oznaczania zdjęć na Facebooku?

  • Pobierz Hola VPN z poprzez aplikację Sklepu Play
  • Otwórz pobraną aplikację i ustaw jako kraj Japonię
  • Otwórz w wyszukiwarce: m.basic.facebook.com
  • Zaloguj się do swojego konta na Facebooku
  • Zostaniesz zapytany o numer telefonu oraz datę urodzin w celu weryfikacji Twojego konta
  • Gotowe!

Automatyczne polubienia i komentarze na Facebooku

W tym celu pobierz djliker, a następnie postępuj według wskazówek z tamtej strony.

Zdobądź większą ilość polubień na własnym fanpage’u poprzez prosty trik

Wyślij swoim znajomym życzenia urodzinowe poprzez tę wiadomość: @[Page Id:0] Happy Birthday@@[0:[Page Id:1:continue reading…]]. Którykolwiek z Twoich znajomych kliknie w link, aby zobaczyć więcej, zostanie przekierowany na Twój fanpage.

Koniec z automatycznym uruchamianiem filmików na Facebooku

Facebook automatycznie odtwarza video na iPhone’ach, iPadach, Androidach oraz komputerach. Możesz to wyłączyć lub przynajmniej wybrać opcję, jaka Ci odpowiada, aby nie zajmować pamięci urządzenia oraz nie musieć oglądać irytujących filmików, które samoistnie się zaczynają odtwarzać.

W Sieci/na komputerach: Ustawienia->Filmy->Automatyczne odtwarzanie filmów
Na iPhone’ie: Ustawienia->Filmy i zdjęcia->Autoodtwarzanie->Nigdy nie odtwarzaj filmów automatycznie

Na Androidzie: Ustawienia->Ustawienia aplikacji->Automatyczne odtwarzanie filmów-> Wyłącz

Jeśli wolisz, możesz wybrać, aby używać wyłącznie WiFi na iPhone’ie i Androidzie, przez co nie będziesz używać danych komórkowych, aby załadować filmy, co jak wiadomo, pochłoną znaczną część pakietu Internetu.

Zarabiaj pieniądze na Facebooku

Idea jest bardzo prosta. Będziesz zarabiać pieniądze dzięki Facebookowi poprzez sprzedawanie produktów, publikację rzeczy innych osób oraz promowanie własnego biznesu.

Akceptowanie wszystkich zaproszeń do znajomych

Gdy masz wielu znajomych – oczekiwanie na akceptację ich zaproszenia – może być bardzo irytujące, aby każde takie zaproszenie akceptować jedno po drugim. W takiej sytuacji odwiedź sexyliker.com i daj swoją zgodę, aby otrzymać rozwiązanie tego problemu.

Aktualizowanie swojego statusu przy pomocy jakiegokolwiek urządzenia

Jeżeli nie masz przy sobie swojego smartfona czy blackberry, a nadal chcesz aktualizować swój status za pomocą tego urządzenia, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wystarczy wejść na tę stronę: http://www.updateviaz.com/ i wybrać swoje urządzenie.

Tworzenie fałszywej konwersacji na Facebooku

Możesz stworzyć taką fałszywą konwersację, jakiej pragniesz, za pomocą strony prankmenot.com

Zaproś wszystkich swoich znajomych do polubienia Twojego fanpage’a jednocześnie

By ułatwić sobie życie i pozbyć się problemu zapraszania każdego znajomego do polubienia strony z osobna, jest nam potrzebne pewne rozszerzenie przeglądarki Chrome. Tutaj jest link to pobrania tego rozszerzenia: https://chrome.google.com/webstore/detail/invite-all-friends-on-fac/inmmhkeajgflmokoaaoadgkhhmibjbpj?hl=en . W ten sposób wszyscy Twoi znajomi zostaną zaproszeni jednocześnie, bez zbędnego klikania.

Pobieranie filmów z Facebooka

Niestety, Facebook nie pozwala na pobieranie filmów, ale na szczęście istnieje strona pośrednicząca, która to umożliwia – http://www.fbdown.net/; wystarczy wkleić link zawierającym filmik, aby go pobrać.

Skróty klawiszowe

W zależności od przeglądarki internetowej skróty klawiszowe obowiązujące na Facebooku różnią się między sobą, stąd należy wybrać te, które odpowiadają naszej przeglądarce.

Internet Explorer na PC: Alt + #, then Enter
Firefox na PC: Shift + Alt + #
Chrome na PC: Alt + #

Znak # należy zamieniać na odpowiedni klucz dostępu w zależności od preferencji naszych poszukiwań.

Klucze dostępu:
0 – Pomoc
1 – Strona główna
2 – Oś czasu
3 – Znajomi
4 – Skrzynka odbiorcza
5 – Powiadomienia
6 – Ustawienia
7 – Dziennik aktywności
8 – O
9 – Warunki

Skróty klawiszowe:

Aktualności:
j i k – przewiń między aktualnościami
P – Dodaj nowy status
C – Komentarz do wybranego posta
S – Udostępnij wybranego posta
O – Otwórz załącznik wybranego posta
/ – Szukaj
Q – wyszukaj kontakty czatu

Mesenger:
CTRL + g – przeszukiwanie wątków
CTRL + q – Pokaż / ukryj skróty klawiaturowe
CTRL + Delete – Archiwizuj / archiwizuj rozmowę
CTRL + j – Oznacz jako spam
CTRL + m – Uruchom nową wiadomość
CTRL + i – przejdź do Skrzynki odbiorczej
CTRL + u – Przejdź do Inne

Oto sztuczki, z jakich możecie korzystać na Facebooku. Mamy nadzieję, że sprawią Wam one wiele radości, a przede wszystkim sporo satysfakcji z korzystania z kreatywnych rozwiązań.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *