Shadow

Życie po porodzie – skorzystaj z oferty ginekologii estetycznej

141324779472830600

Urodzenie dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Przełomowe pod każdym względem. Wraz z pojawieniem się dziecka trzeba przestawić i przewartościować praktycznie całe dotychczasowe doświadczenia i zwyczaje. Jednak porody wpływają na jeszcze jeden aspekt życia, o którym kobiety zazwyczaj niechętnie mówią głośno. Zmianie ulega także wygląd ich miejsc intymnych i odczucia seksualne. A to często powoduje ogromne kompleksy.

Porody sposobem naturalnym są ciężkim przeżyciem dla każdej kobiety. To duże obciążenie dla organizmu i zawsze pozostawia jakieś “efekty uboczne”. Do tych najczęściej zauważalnych zaliczyć można:

  • rozciągniętą pochwę,
  • nietrzymanie moczu,
  • źle zabliźniony szew po nacięciu krocza.

To wszystko wpływa na jakość życia seksualnego, jak i na zdrowie kobiety. Jest ona narażona na częstsze infekcje. Na przeciw tym problemom wychodzi całkiem nowa dziedzina medycyny – ginekologia estetyczna. Może ona zaoferować szereg zabiegów usuwających wspomniane problemy, poprawiających estetyczny wygląd i komfort życia codziennego. Wśród szerokiej oferty, kobiety mogą zainteresować się np.: plastyką pochwy i krocza.

Plastyka pochwy i krocza – dla kogo?

Zabieg ten będzie idealny dla wszystkich kobiet, dla których dyskomfortem jest przerost lub zniekształcenie warg sromowych. Nie jest to tylko problem natury estetycznej lub wymysł współczesnych kobiet, jak opiniują to niektórzy. Schorzenie takie jest poważnym problemem, któremu ginekologia estetyczna może zaradzić. Kobiety z takim problemem mają utrudnione codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu nie mogą zazwyczaj nosić obcisłych ubrań, ani uprawiać wielu sportów – przerost warg sromowych powoduje ból przy wykonywaniu tych czynności. Do zniekształcania i rozciągania warstw sromowych przyczyniają się liczne oraz ciężkie porody, wypadki lub uszkodzenia powstałe podczas stosunku. Na plastykę krocza decydują się zazwyczaj kobiety, które posiadają blizny i zniekształcenia powstałe po zszyciu krocza podczas porodu. Labioplastykę wykonuje klinika Profmed w Krasnymstawie, która zapewnia, że jest to zabieg, który można wykonać bez względu na wiek. Jest odpowiedni dla kobiet od 30 do 60 roku życia.

Przebieg zabiegu labioplastyki

Ginekologia estetyczna jest w stanie wykonać ten zabieg w taki sposób, aby nie zostały po nim żadne blizny i powikłania. Zazwyczaj wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i trwa mniej więcej 30 minut. Przede wszystkim polega na odpreparowaniu kawałka skóry i usunięciu go, a następnie zszyciu krocza w taki sposób, który usatysfakcjonuje pacjentkę. Przed wizytą lekarz przedstawia wszystkie rozwiązania i może przedstawić wizualizację przyszłego wyglądu kobiety. Dzięki temu zabiegowi pochwa staje się zdecydowanie mniejsza i zwarta. Nie powinna przeszkadzać w aktywnościach dnia codziennego. Zdecydowanie poprawia się także komfort życia seksualnego, a dodatkowo, zmniejsza się możliwość potencjalnego zakażenia dróg rodnych. Obecnie ginekologia estetyczna korzysta z osiągnięć technicznych. Wykonanie plastyki pochwy i krocza nie musi odbywać się tylko poprzez zabieg operacyjny – z powodzeniem wykorzystuje się także specjalistyczny laser Mona Lista Touch. Dostępny jest on m.in.: w klinice http://profmed.com.pl/ginekologia-estetyczna

Rekonwalescencja po plastyce pochwy i krocza

Labioplastyka, tak jak i inne zabiegu ginekologi estetycznej, nie wymagają długiej i uciążliwej rekonwalescencji. Wskazane jest przede wszystkim zachowanie zasad higieny intymnej. Pacjentka nie pozostaje w szpitalu dłużej niż kilka dni. Rany goją się około tygodnia – dzięki użyciu rozpuszczalnych szwów, nie występuje potrzeba ich specjalistycznego usuwania. Kobieta powinna się powstrzymać się od współżycia przez okres minimum 4 tygodni. Po tym czasie może cieszyć się nowym komfortem życia. Ważne jest również, aby w trakcie rekonwalescencji po zabiegach ginekologii estetycznej nie pocierać narządów rodnych. Wskazane jest delikatne osuszenie. Po zabiegu lekarz udzieli wyczerpujących zaleceń i wskazań, których przestrzeganie pozwoli na szybki i sprawny powrót do aktywności sprzed zabiegu.

Więcej o naszej Klinice w Krasnymstawie: http://profmed.com.pl/

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *