Shadow

Zimowa Krynica-Zdrój – noclegi i apartamenty w górach idealne na święta

Krynica-Zdrój noclegi – ośnieżona Jaworzyna Krynicka

Szukasz miejsca na wspaniałe noclegi? Krynica-Zdrój to znany kurort, położony w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Miasto otoczone jest przez kilka wzniesień – Górę Parkową, Krzyżową i Jasiennik, leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i może się pochwalić statusem uzdrowiska. Apartamenty Krynica-Zdrój to dobry pomysł na odpoczynek o każdej porze roku, również zimą – nawet w okresie świątecznym!

Krynica-Zdrój – noclegi w perle uzdrowisk

Krynica-Zdrój określana jest niekiedy mianem „perły polskich uzdrowisk”. Mają na to wpływ zarówno wyjątkowo malownicze położenie miasta (w Beskidzie Sądeckim, w dolinach Kryniczanki i w otoczeniu gór), jak i bogate źródła wód leczniczych o niezwykle wysokiej mineralizacji. Na nocowanie Krynica-Zdrój chętnie decydują się więc osoby, które chcą zadbać o zdrowie w tamtejszych sanatoriach i ośrodkach.

Miasteczko jest jednak również cenionym kurortem turystycznym, wypoczynkowym i rekreacyjnym. Wiosną, latem i wczesną jesienią kusi przyjezdnych licznymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi, miejscami rekreacji oraz rozrywki dla całych rodzin. Doskonale rozwinięta jest tamtejsza infrastruktura turystyczna – apartamenty Krynica-Zdrój zapewniają najwyższy komfort wypoczynku nawet bardzo wymagającym podróżnym.

Oczywiście na noclegi w Krynicy-Zdroju można się bez obaw decydować również zimą, także w okresie świątecznym. Wówczas miasteczko przyciąga m.in. doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi oraz piękną zimową scenerią.

Krynica-Zdrój – apartamenty zimą polecane dla narciarzy

Jak już wspomniano, zimą na turystów w Krynicy-Zdroju czekają liczne trasy narciarskie, zarówno zjazdowe, jak i biegowe. Jest to więc ciekawa opcja dla osób, które chcą spędzić czas w aktywny sposób. Dużą popularnością cieszy się m.in. ośrodek na Jaworzynie Krynickiej, gdzie funkcjonuje najdłuższa w Polsce kolej gondolowa oraz siedem ratrakowanych tras o różnej długości i stopniu trudności. Ośrodek narciarski Słotwiny Arena pochwalić się może trzema wyciągami oraz dziewięcioma trasami zjazdowymi. Dla pasjonatów biegówek przeznaczone są m.in. trasa od szczytu Góry Parkowej kończąca się w Tyliczu, trasa z trzema pętlami na zboczu Jaworzyny Krynickiej oraz pętla na stadionie piłkarskim w centrum miasta.

Wszędzie tam można bez problemu wypożyczyć sprzęt albo nauczyć się podstaw narciarstwa w szkółkach dla dorosłych i dzieci. Co ważne właśnie dla rodziców planujących rodzinne Krynica-Zdrój noclegi: bon turystyczny jest honorowany w wielu tamtejszych apartamentach, dzięki czemu wyjazd można zorganizować w lepszej cenie. Uwaga, pozostaje ważny tylko do marca 2023 roku, więc należy się spieszyć!

Krynica-Zdrój – noclegi blisko centrum dla miłośników zwiedzania

Oczywiście są także inne atuty, którymi w okresie zimowym może pochwalić się Krynica-Zdrój. Apartamenty w tym mieście chętnie wynajmują wówczas osoby, które chcą spacerować malowniczymi uliczkami i podziwiać najważniejsze zabytki w pięknej śnieżnej scenerii. Podczas takiego spaceru koniecznie trzeba obejrzeć m.in. dawną cerkiew łemkowską w Bereście z kompletnym, odrestaurowanym ikonostasem, Muzeum Nikifora (jednego z najsłynniejszych na świecie malarzy intuicyjnych, który niemal całe swoje życie spędził w Krynicy), Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Łuczakówka” oraz – co może okazać się najbardziej interesujące dla dzieci – Muzeum Zabawek „Bajka”, w którym znajduje się kolekcja około trzech tysięcy eksponatów z Polski, Europy i świata.

Po zimowym spacerze ulicami Krynicy-Zdroju warto zajrzeć do jednej z tamtejszych restauracji i spróbować dań kuchni Sądecczyzny. Specjałem regionu są rydze – jedne z najbardziej szlachetnych grzybów, które trudno znaleźć w innych zakątkach Polski. Podaje się je w postaci aromatycznej zupy rydzowej lub smażone na maśle z dodatkiem cebuli. Inne specjały to m.in. bigos z baraniną, pasztet z fasoli, pierogi z dziczyzną, kwaśnica, flaczki, ozory w sosie chrzanowym, babka ziemniaczana oraz wątróbka.

Tanie Noclegi Krynica-Zdrój – poczuj atmosferę świąt!

Turyści mogą liczyć na stosunkowo tanie noclegi Krynica-Zdrój w bardzo komfortowych apartamentach, takich jak Centrum Krynica-Zdrój albo Zielony Zdrój. A w okresie świątecznym czeka tam na nich jedna z największych bożonarodzeniowych imprez w całej okolicy. Krynicki Jarmark Bożonarodzeniowy – bo o nim mowa – odbywa się w jeden z grudniowych weekendów. W jego trakcie można kupić wyroby artystycznego rękodzieła, pamiątki, świąteczne prezenty, a także lokalne miody, wędliny, ciasta i napitki. W tle rozbrzmiewają kolędy, a na scenie odbywają się występy artystyczne.

Noclegi Krynica-Zdrój to dobry pomysł na zimowy czas w pięknych polskich górach. Malownicze widoki i mnóstwo atrakcji to gwarancja wyjątkowego, niezapomnianego wypoczynku! Noclegi w górach będziecie wspominać jeszcze długo!

Przeczytaj także