Shadow

Zdrowy sen na wiosnę

bed-945881_1280

Wiosna już tuż tuż i najwyższy czas, aby przygotować się do formy. Podstawą jest tutaj zdrowy tryb życia. Ćwiczenia i dieta to jedna strona medalu, a drugą zaś jest zdrowy sen . Sen to ta chwila, która powinna należeć do tych najprzyjemniejszych w ciągu dnia. Niestety źle dobrany materac może sprawić, że sen zamiast być zdrowy – prowadził będzie do problemów z kręgosłupem lub układem krążenia. Jak więc dobrać idealny materac?

Dobór materaca nie jest wcale taki prosty, jakby się na pierwszy rzut oka mogło wydawać. Wiele ludzi kupując materac sugeruje się tylko i wyłącznie ceną – co jest oczywiście jednym z głównych powodów źle dobranego materaca. Wybierając materac powinno się wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • wagę
  • wzrost
  • wiek
  • schorzenia kręgosłupa jeśli takowe występują
  • ulubioną pozycję do spania
  • preferencje dotyczące twardości

Na rynku dostępnych jest kilka rodzai materaców – do najpopularniejszych zalicza się materace piankowe oraz sprężynowe, których zaletą jest niska cena. Jeśli jednak chce się poczuć więcej komfortu to wtedy idealnym wyborem okazuje się być materac kieszeniowy.

Materace kieszeniowe zyskują coraz większą popularność. Cechuje je przede wszystkim wysoka wytrzymałość (głównie za sprawą tego, że każda sprężyna jest schowana w osobnej kieszonce) oraz wysoki komfort użytkowania. „Kieszonkowe” rozwiązanie pozwala na indywidualne dopasowania się materaca do potrzeb konkretnej osoby, która go użytkuje. Co więcej – mając materac dwuosobowy obie osoby mogą czuć się komfortowo, nawet gdy jest między nimi duża różnica wagi, czego nie ma np. w materacach piankowych. Zaletą materacy kieszeniowych jest również to, że w przeciwieństwie do sprężynowych nic w nich nie skrzypi i nie trzeszczy, a więc przewracając się z boku na bok pozostaje się w błogiej ciszy.

Materace kieszeniowe podzielić możemy na kilka typów – wśród nich znaleźć można materace z warstwą kokosu oraz materace z warstwą lateksu. Oba te typy materacy odznaczają się właściwościami zdrowotnymi. Materace z warstwą kokosu bądź lateksu to przede wszystkim higieniczny i zdrowy sen, gdyż ani kokos ani lateks nie wywołują reakcji alergicznych, a także rewelacyjnie chronią przed rozwoje roztoczy, bakterii, pleśni, grzybów oraz innych mikroorganizmów. Dodatkowo materace z warstwą kokosu zapewniają dodatkową wentylację, co zapobiega m.in. odparzeniom.

Osobom, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo sypiać polecić możemy materac lateksowy z kokosem 7 stref z siatką 3D, z którego parametrami i właściwościami zapoznać się można na stronie http://matinee.pl/materace/10-materac-lateksowy-z-kokosem-7-stref-active-sport-.html.

materac-lateksowy-z-kokosem-7-stref-active-sport-

Dobór materaca jest kwestią indywidualną – to co dla jednych może być super wygodne, dla innych może okazać się „łożem z ziarenkiem grochu”. Wybierając materac warto więc dokładnie zastanowić się na swoimi wymaganiami wobec niego, preferencjami co do jego twardości oraz pozycją w jakiej lubimy spać najbardziej, bo to również ma znaczący wpływ na to, czy dany materac mniej lub bardziej nam podpasuje.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *