Shadow

Jak dbać o wieloletni związek?

zwiazki

Praca, dzieci, codzienne obowiązki sprawiają, że partnerzy często oddalają się od siebie i przez wiele lat nawet tego nie zauważają. Zastanówmy się zatem nad tym jak znaleźć czas na co dzień i jak dbać o wieloletni związek?

Początkowa faza związku opiera się głównie na emocjach. Mamy więc zauroczenie, pożądanie, wzajemną fascynację i chęć przebywania ze sobą 24 godziny  na dobę. Gdy na świecie pojawiają się dzieci, jest też praca i całe mnóstwo kłopotów, to te uczucia zmieniają się i przeobrażają się w miłość ale też w przyzwyczajenie.

Miłość jest oczywiście tym pozytywnym medium, które łączy partnerów i pozwala im ze sobą iść przez całe życie. Jednak gdy do związku wkradnie się przyzwyczajenie to znika pożądanie i wzajemna fascynacja. Choć to proces naturalny, to wszystkimi siłami partnerzy muszą dbać o to, aby do takiej sytuacji nie dochodziło.

Pamiętajmy więc o swoich potrzebach  nie tylko od święta czy z okazji Walentynek. Na co dzień więc zróbmy małą niespodziankę: przynieśmy kwiaty, drobny upominek czy też wyślijmy pikantnego sms-a . Takie drobne gesty sprawiają, że cieplej się robi na sercu i na pewno powrócą dawne emocje.

Od czasu warto zrobić sobie wakacje od codziennych obowiązków i w tym celu najlepiej wysłać dzieci do dziadków. Sami urządźmy sobie elegancką kolację lub wybierzmy się na potańcówkę. Potem romantyczny spacer, spokojny powrót do domu, wspólna kąpiel i masaż. Po takich wrażeniach z całą pewnością żaden z partnerów nie będzie się wymigiwać bólem głowy czy zmęczeniem.

Takie chwile są niezbędne dla zachowania równowagi i dla dobra każdego związku. Nie wolno myśleć, że w wieloletnim związku łączą nas tylko dzieci, wspólne sprawy domowe i udawać, że wszystko jest w porządku.

Choć niewątpliwie nasze potrzeby również te seksualne z wiekiem się zmieniają, to  jednak nie znaczy to, że ich nie mamy. Musimy dbać o tę sferę, podgrzewać atmosferę związku, pozwalać się rozpieszczać i widzieć również potrzeby partnera.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *