Shadow

Zdrowe nawyki dla zdrowego ciała

Zdrowie ciało to połączenie zdrowej duszy jak i zdrowego stylu życia. By uzyskać satysfakcjonujący nas efekt nie możemy zapominać o żadnym z tych aspektów. Nasze szczęście to kwestia tego, jak bardzo uwierzymy w siebie i zmienimy swoje życie. Mamy dla Was parę nawyków, które ułatwią Wam to zadanie!

1. Zacznij każdy dzień na nowo

Może to zabrzmi słodko i jak z okładek czasopism ale każdy dzień powinien być Twoim nowym startem. Miałaś potworną kłótnię z chłopakiem i wciąż się nie pogodziliście? Miałaś zły dzień w pracy i położyłaś się do łóżka myśląc o tym? Dziś jest nowy dzień i powinnaś podejść do problemu z nową perspektywą- możesz albo wrócić do problemu i na świeżo go rozwiązać, bez zbędnych uczuć bądź też pominąć go jeśli był mały i nieważny. Możesz się miło zaskoczyć jak mało mogą znaczyć niektóre problemy, kiedy ochłoniesz z uczuć wokół nich.

2. Zrozum, że ćwiczenia nie muszą zajmować sporej części Twojego wolnego czasu

Nie musimy Ci chyba wspominać, że najlepszym nawykiem ktokolwiek może mieć są regularne ćwiczenia- mimo, że większość z nas uważa, że nie ma czasu. Niestety, musimy Cię rozczarować- to nie wymówka. Każde ćwiczenia, nawet 15 minut dziennie, to ogromny wpływ na nasze zdrowie.

3. Pij ciepłą wodę z cytryną i pieprzem cayenne jako pierwszą rzecz każdego ranka.

Ten napój rozpoczyna pracę Twoich narządów, a pieprz i cytryna poprawiają pracę Twojego układu immunologicznego! Dodatkowo sok z cytryny jest najlepszym naturalnym środkiem na polepszenie pracy układu trawiennego, usuwanie bakterii i oczyszczanie organizmu.

4. Odetnij zły i niedobry cukier

Jeśli masz zamiar usunąć cokolwiek z Twojej diety- niech będzie to cukier. Cukier nie ma żadnych właściwości odżywczych, żadnych protein, żadnych zdrowych tłuszczy… to puste kalorie, które mają tylko szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

5. Policz do 10 jeśli jesteś zdenerwowany

To jeden nawyk, który dosłownie każdy powinien wprowadzić w swoje życie. Zanim zaczniesz reagować, wycofaj się. Zdziwisz się jak dużo perspektywy możesz nabyć w 10 sekund!

6. Odłóż telefon

To nie tylko niesamowicie niekulturalne i przewidywalne by ciągle siedzieć z nosem w telefonie, ale Twoje wieczorne przeglądanie telefonu może mieć naprawdę negatywne skutki na zdrowiu. Wgapianie się w ekran telefonu wieczorem może powodować problemy ze snem a także osiągnięcie fazy głębokiego snu. Głęboki sen jest niesamowicie ważny dla Ciebie- to wtedy Twoje komórki się regenerują i naprawiają zniszczenia jakie je dopadły w ciągu dnia.

7. Nie obwiniaj się za wszystko

Obwinianie się za każdą malutką rzecz w Twoim życiu, pracy czy społecznie… to nie pomaga. Jeśli naprawdę czujesz się źle na temat czegoś dokładnego, zmierz się z tym od razu bądź porzuć temat. Analizowanie po raz siedemset ósmy tego samego nie da Ci nic, prócz zmarnowanego czasu i beznadziejnego humoru.

8. Pij wodę

To nie astrofizyka, jeśli roślinki, które jak my są żywymi organizmami, wysychają bez wody… my robimy dokładnie tak samo. Staraj się trzymać dużą butelkę wody przy Twoim biurku w ciągu dnia i napełniaj ją za każdym razem, kiedy ją skończysz. Woda nawilża nasze organy i mózg a co za tym idzie, nie tylko będziemy wyglądać na bardziej obudzonych ale także tak wyglądać. Udowodniono, że odwodnienie powoduje problemy z pracą naszego mózgu. Jeśli jest Ci zimno i potrzebujesz czegoś do rozgrzania się, sięgnij po zieloną herbatę, która jest napakowana antyoksydantami!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *