Shadow

Zarabiaj blogując.

Blogowanie jest obecnie bardzo modne i wiele z nas pisze coś tam w ukryciu. Warto jednak się zastanowić i wyjść z ta pasją do ludzi i zacząć zarabiać na swojej pasji.

Nie ważne czy masz bloga kulinarnego, modowego czy takie poświęconego malarstwu. Istotne abyś kochała swoją pasję i umiała się nią dzielić z innymi. Zatem zakładamy bloga, na początek na jakimś darmowym portalu i działamy. Kluczem są tutaj nasi fani, zatem musimy nowe treści wpisywać na bloga regularnie.

Istotna jest nie tylko sama treść, ale również fotografie, które robimy samodzielnie lub korzystamy z banków zdjęć. Oczywiście warto również wrzucać filmiki instruktarzowe, pokazowe, tak, aby zaciekawiać odbiorców i dzielić się jak najlepiej swoją pasją. Jak zatem zarabiać?

Gdy treści będzie wystarczająco dużo, to będzie też coraz więcej polubień i osób, które będą bloga czytać regularnie. To jest dobry czas na reklamę bloga na portalach społecznościowych i połączenie wszystkich kont razem. Musimy sprawić, żeby na blogu był ruch, bo wówczas będziemy mogli zamieszczać na nim reklamy. To prosty i bardzo efektywny sposób na zarabianie, jednak wymaga od nas dyscypliny i ciągłego inwestowania w bloga. Inwestujemy swój czas, swoją wiedzę i umiejętności. A dostajemy tysiące poślubień, fanów, obserwatorów i wielbicieli. IM ich więcej, tym firmy chętniej będą chciały umieszczać na naszym blogu reklamy i tym samym będziemy zarabiać coraz więcej.

Możemy czekać na różne propozycje reklamowe a możemy też wysyłać zapytania do różnych firm. Najlepiej wysyłać je do firm ze swojej branży, bo wtedy będziemy mieć na stronie ład i porządek tematyczny.

Choć początkowo mogłoby się wydawać, że to nie dla nas, że nic nie zarobimy. To jednak z czasem, gdy treści będzie coraz więcej, gdy zacznie się ruch, to cała machina naszego biznesu będzie nie do zatrzymania.

Początki blogowania są bardzo trudne i trzeba wszystko sobie przemyśleć. Warto podglądać strony, które już zarabiają i mają duży ruch. Podpatrzmy, jaki mają układ, jaką grafikę i jak przyciągają swoich obserwatorów. Korzystajmy ze sprawdzonych szablonów, które sprawdziły się już u innych i wzorujmy się na nich. Dopiero, gdy sami zdobędziemy swoich fanów, to stopniowo rozwijajmy się, wprowadzajmy poprawki i własne udoskonalenia.

Blog wymaga zaangażowania, poświecenia sporej ilości czasu a także odkrycia części swojej prywatności. Musimy być przy tym szczerzy, zabawni i pomysłowi. Gdy do tego kochamy swoją pasję, to wcześniej czy później dostrzegą to inni i będą chcieli coraz więcej. Takimi małymi kroczkami tworzy się prawdziwe imperia i tak stworzymy swoje własne.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *