Shadow

Wyróżnij się z tłumu, czyli jak rozkręcić babski biznes?

Wiele z nas marzy o pracy na własny rachunek. Brak szefa nad sobą, możliwość samodzielnego planowania pracy i rozkładu dnia kusi zwłaszcza kobiety, którym często trudno pogodzić domowe obowiązki z pracą.

Bardzo często decydujemy się na otwarcie swojego, małego biznesu, jednak nie jesteśmy zadowolone, bo ni przynosi on zysków i mamy z nim same tylko zmartwienia. Jak zatem rozwinąć istniejący już biznes, aby na nim godziwie zarabiać?

Kobiety najczęściej otwierają małe biznesy, które na początku prowadzą we własnych domach. Są to najczęściej usługi krawieckie, gastronomiczne, księgowe itp. Projektowanie, szycie, gotowanie, pieczenie czy też sprzątanie na zamówienie, może przynieść spore profity, jednak firmę od samego początku trzeba mocno reklamować.

Podstawą skutecznej reklamy jest zawsze charakterystyczny produkt, o czym my najczęściej zapominamy. Niestety nie da się w każdej branży, aby to produkt był charakterystyczny i wyróżniający się spośród innych, dlatego koniecznie trzeba go jakoś oznaczyć. Produkując na przykład lizaki wprowadzamy kolorowe opakowania, które będą przyjemne w odbiorze, widoczne na sklepowych półkach, wyróżniające się spośród innych i łatwe do zapamiętania. Warto każdy artykuł pakować tak samo i oznaczać go chwytliwa, prostą i łatwa do zapamiętania nazwą. I tutaj wkraczamy w nazwę naszej firmy, która będzie widnieć na naszych produktach, reklamach, stronach internetowych i na ulotkach. Również musi być prosta, chwytliwa, łatwa do zapamiętania i najlepiej, aby mówiła już klientowi, z jaką branżą ma do czynienia. Zatem nie nazywamy firmy sprzątającej „BUŁECZKA” tylko raczej „MOP” lub „SPRZĄTACZEK” itp.

Gdy otwieramy firmę to nie zastanawiamy się nad jego wizualną stroną a to duży błąd. Wystarczy podpatrzeć działania dużych sieci, które odniosły sukces. Weźmy na przykład Coca Colę, która od początków ma te same kolory, logo i nazwę. Tak samo musimy działać my. Nawet gdyby miał to być tylko mały znaczek na opakowaniu, to ma być on na każdym, który wychodzi z naszych rąk i trafia do klienta.

Pamiętajmy tez o tym, aby te kolory, loga i nazwy umieszczać nie tylko na produktach, ale także na reklamach, bilbordach, ulotkach, na stronach internetowych itp.

Warto również pokusić się o drobne produkty reklamowe z logiem firmy, które będziemy wręczać naszym klientom. W ten prosty sposób reklam wyjdzie w przestrzeń i coraz więcej ludzi się będzie o naszej firmie dowiadywać. Idealnie w tej roli sprawdzają się długopisy, notesy czy markery.

Zatem gdy macie już swoją firmę, a nie pomyślałyście o znakach rozpoznawczych- to do dzieła. Gdy tylko wdrożycie zmiany, to od razu odbije się to pozytywnie na waszych obrotach.

Gdy dopiero marzycie o własnym biznesie, to uwzględnijcie to w biznes planie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *