Shadow

Wyprawka dla noworodka – jak przygotować?

adult-18604_1280

Wyprawka dla noworodka często spędza sen z powiek młodym rodzicom, gdyż tak naprawdę nie wiedzą do końca co też będzie potrzebne gdy na świat zawita ich dziecko. Szczególnie trudny to jest moment dla rodziców, którzy oczekują swojego pierwszego dziecka. Kierują się przy zakupie wyprawki opiniami innych, swoją intuicją i zazwyczaj kupują mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które w rezultacie nigdy im się nie przydają. Spróbujemy zatem nieco uporządkować temat i podpowiedzieć, co tak naprawdę powinno się znaleźć w takiej wyprawce dla noworodka.

Najpierw podpowiemy gdzie kupić potrzebne akcesoria. Oczywiście najprościej w sklepie, gdyż wybór jest ogromny i rzeczy są naprawdę śliczne. Warto jednak przed zakupami trochę poszperać, poszukać w sklepach internetowych i porównywać wszystkie ceny. Nie warto przepłacać, a niestety akcesoria dla małych dzieci są niekiedy bardzo drogie. Warto więc korzystać z przecen, z promocji, a także warto wziąć pod uwagę zakup w komisach lub też na różnych aukcjach internetowych. Kupując rzeczy od innych rodziców zaoszczędzimy sporą sumę, a nie znaczy to wcale, że kupione przedmioty będą gorsze czy brzydsze. Warto pamiętać o tym, że pewne akcesoria, odzież czy zabawki służą naszym maluchom bardzo krótko i z całą pewnością nie zdążą się ani zepsuć ani też uszkodzić.

Gdy już zastanowimy się gdzie kupujemy wyprawkę, to teraz czas na przygotowanie listy zakupów. Pierwsza sprawa to oczywiście odzież dla naszego dziecka. Będą potrzebne śpioszki, pajacyki, koszulki wiązane, body, czapeczki, skarpetki, kaftaniki, śpiworek lub kurteczka. Odzież wierzchnią kupujemy tylko po jednej sztuce, a pozostałą po 3-5 sztuk z każdego rodzaju. Pamiętajmy o tym, że dziecko bardzo szybko rośnie, zatem nie kupujmy zbyt dużo w najmniejszym rozmiarze. Oprócz ciuszków konieczny będzie rożek, kocyk, pieluszki tetrowe i jednorazowe, kosmetyki do kąpieli, wanienka, przewijak, wózek głęboki i fotelik do samochodu.

Oczywiście nie możemy zapominać również o zakupie mebelków dla dziecka i tutaj niezbędne będzie łóżeczko i komoda na wszystkie drobiazgi.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *