Shadow

Wybieramy nową ladę chłodniczą do sklepu – na co zwrócić uwagę?

Urządzenie chłodnicze to podstawowe wyposażenie większości sklepów spożywczych i praktycznie każdego lokalu gastronomicznego, firm cateringowych czy innych podmiotów związanych ze sprzedażą lub przetwórstwem żywności. Jednym z klasycznych i najbardziej rozpowszechnionych urządzeń chłodniczych są lady chłodnicze. Urządzenia tego typu spotkać można w większości dużych supermarketów z działem sprzedaży mięs, wędlin i serów, a także w mniejszych sklepach spożywczych, które również mają w swojej ofercie tego typu asortyment produktów. Oczywiście ze względu na różną wielkość sklepów, lady również będą różniły się od siebie wielkością. Niezależnie od rozmiaru, pełnić będą jednak taką samą funkcję – chłodzić żywności i służyć jej efektownej ekspozycji.

Szukając nowej lady chłodniczej do sklepu lub małej gastronomii, powinniśmy zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy takiego urządzenia. Pierwszym z nich jest rodzaj zastosowanego w ladzie agregatu. Drugim z nich jest sposób wykonania urządzenia i związany z nim jego wygląd zewnętrzny. Trzecim elementem jest dodatkowe-opcjonalne wyposażenie, które wpływa na atrakcyjność urządzenia oraz jego funkcjonalność.

Agregaty w ladach chłodniczych

W sprzedaży znajdziemy wiele modeli lad wyposażonych w agregaty o różnej sprawności działania. Najlepszą opcją będzie oczywiście wybór urządzenia z najwyższej klasy energetycznej, a zatem sprzętu, który będzie pobierał jak najmniejszą ilość energii. Tego typu urządzenia posiadać będą odpowiednie oznaczenia – etykietki energetyczne. Urządzenia z najwyższej klasy energetycznej oznaczone będą symbolem litery A z ewentualnymi dodatkowymi plusami. Zasadniczo im nowsze lady chłodnicze, tym większa będzie ich sprawność energetyczna. Niestety wysoka sprawność działania przekłada się zwykle na wyższą cenę sprzętu. Dokonując wyboru musimy zatem przeprowadzić samodzielną kalkulację, czy lepiej opłaca się kupić sprzęt tańszy, o niższej sprawności energetycznej, czy sprzęt droższy, zużywający mniej prądu. Bogatą ofertę lad znajdziemy na stronie https://www.eladex.com.pl/pol_m_Produkty_Lady-chlodnicze-148.html

mamawbiznesie2

Sposób wykonania lady

Rodzaj zastosowanych materiałów, a także sposób wykończenia lady chłodniczej przekłada się nie tylko na jej wygląd zewnętrzny, ale także na ilość zużywanego przez nią prądu, wygodę obsługi, czy trwałość urządzenia. Współcześnie największą popularnością cieszą się lady o konstrukcji metalowej, wykonane z blachy nierdzewnej, zaizolowane pianką poliuretanową, z przeszklonym frontem, systemem automatycznego odszraniania i odparowania kondensatu. W większości przypadków nowoczesne lady chłodnicze wyposażone są również w indywidualny, najczęściej ledowy system oświetlenia wewnętrznego, co wpływa na wygodę obsługi lady, a także na zwiększenie atrakcyjności przechowywanego w jej wnętrzu towaru.

Wyposażenie dodatkowe

Zamawiając nowe urządzenie chłodnicze, klient bardzo często może dostosować je do własnych potrzeb wynikających chociażby ze stylu urządzenia lokalu. Takim opcjonalnym wyposażeniem w przypadku lad chłodniczych może być możliwość skorzystania z drewnianych paneli, które osłonią metalową konstrukcję urządzenia czy wybór określonego koloru poszczególnych elementów konstrukcyjnych lady.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *