Shadow

Wstęp do marki osobistej

Dzisiaj media społecznościowe są głównym źródłem informacji o konkretnej osobie. Zarówno potencjalny pracodawca jak i klient firmy, może sprawdzić na portalu informacje o nas. Warto pamiętać, że każda rzecz publikowana na portalu społecznościowym może wpłynąć na opinie o naszej firma oraz marce, która chcemy wypromować. Dlatego ważne jest by każdy krok w sieci był świadomy i przemyślany.

W prowadzeniu własnej firmy bardzo ważna jest opinia o naszej marce, dlatego podstawą jest by odpowiednio zaplanować jej budowanie. Ważne jest by budowanie naszej marki oprzeć właśnie o to czym zajmuje się nasza firma oraz tego co może przynieść pozytywny oddźwięk naszemu biznesowi. Warto pamiętać także o tym, że raz zbudowana marka, może w każdym momencie może zyskać złą sławę. Marka daje nam możliwość uzyskania pewnej władzy na rynku, jednak należy pamiętać o tym, że jest ona tylko częścią i należy duża wagę przykładać do tego w jaki sposób prosperuje cała firma i jak dba się o kontakt z klientami. Marka ma inne znacznie dla osoby, która jest freelancerem oraz dla osoby, która prowadzi dobrze prosperujący biznes.

Każdy freelancer, wie, że dla niego marka ma duże znacznie. Ponieważ to ona świadczy o usługach. Cechy, które prezentujemy, są tymi cechami, które będą pokazywały klientom, jak może być wykonana ich praca. Warto więc udzielać się na portalach społecznościowych oraz bywać w miejscach, gdzie można zyskać popularność naszych działań. Podstawą dla freelancera jest więc świadomość własnych zalet i wad, także w odniesieniu do umiejętności, którymi zajmuje się na co dzień. Przydatna może okazać się umiejętność sprzedania swoich pozytywnych stron. Ważne jest żeby w swojej dziedzinie być uznawanym za eksperta.

Dzisiaj ludzie szukają osób, którzy wiedzą jak wykonać rzeczy, w których się specjalizują. Podczas rozmowy z klientem należy powiedzieć swoje osiągnięcia i w sposób umiejętny pokazać, że zna się na tym co się robi. W gruncie rzeczy ważne jest by umieć osobiście przedstawić zalety naszych działań. Każdy freelancer ma prawo posiadać swoje własne logo oraz nazwę, która jest dla niego charakterystyczna. Powinno być ono dokładnie dostosowane do oferowanych przez nas usług.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że freelancerzy oraz małe przedsiębiorstwa, niestety ale są mniej znane w swojej branży niż duże firmy. Dlatego bardzo ważne jest by być autorytetem w swojej dziedzinie, który może potwierdzić wiele klientów, z którymi mieliśmy okazję współpracować. W przypadku firm, które działają głównie online często jest problem by odróżnić je od siebie, ponieważ rynek ten jest zatłoczony. Małe przedsiębiorstwa powinny stworzyć markę, która jest znacznie lepiej widoczna niż ta, którą tworzy freelancer, głównie dlatego, że na dobre funkcjonowanie tej firmy pracuje większa liczba osób.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że każdy pracownik może pracować nad własna marką. Sposób w jaki reprezentujesz jedną firmę, może płynąć na to czy do kolejnej firmy zostaniesz przyjęty. Chodzi o lojalność wobec pracodawcy. W momencie, gdy okaże się, że byłeś nielojalny opinia ta może się wlec za Tobą w każdej kolejnej pracy. To co publikujemy na naszych mediach społecznościowych ma także odzwierciedlenie w pracy. Niestety czasem jest tak, że jeden błąd pracownika może mieć katastrofalny wydźwięk w całej firmie.

Zawsze więc podstawą każdego z nas, bez względu na to czy jest się pracownikiem w dużej firmie czy też małej, albo zdecydowaliśmy się na bycie freelancerem to warto pamiętać, że trzeba być świadomym samego siebie oraz swoich własnych zalet i wad. Jeśli żyjemy w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami to zarówno życie prywatne, jak i zawodowe będą układały się pomyślnie. Tyczy się to także rzeczy, które udostępniamy w sieci. Każda z tych rzeczy powinna być autentyczna i wywoływać w nas odczucia, które głośno wyrażamy.

Warto więc pamiętać przede wszystkim o tym, że zarówno nasz obraz w mediach społecznościowych jak i ten, który na co dzień pokazujemy w firmie powinien być jak najbardziej autentyczny i skoncentrowany na naszych celach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *