Shadow

Wrażliwe jak skóra dziecka

Wszystkie mamy doskonale wiedzą, jak delikatna jest skóra dziecka. Kiedy maluch jest bardzo mały koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, co daje się mu jeść, w jakim otoczeniu przebywa a także, jakich kosmetyków używa się do jego pielęgnacji. W XXI wieku wybór jest ogromny ale niestety przestaje być tak oczywisty, jak był jeszcze 40 lat temu.

Nowe-stare kosmetyki

Na światowym rynku są one dostępne od dawna, w Polsce dopiero od paru lat. Kosmetyki naturalne dla dzieci stają się numerem jeden nie tylko z powodu użytych do ich wyprodukowania składników ale dlatego że społeczeństwo stało się przewrażliwione na punkcie dobra dzieci. Większość młodych mam nie potrafi sobie wyobrazić, że ich dziecko ma brudną buzię, ręce pełne błota, czy lekko mokre buciki przez dłużej niż 10 minut. W domach, gdzie są raczkujące dzieci podłoga jest sprzątana i wyparzana dwa razy dziennie, żeby zabić wszystkie bakterie. Niestety nie wiedzą one, że dzięki styczności dziecka z bakteriami nabywa ono odporności, a w późniejszych latach łatwiej radzi sobie z przeziębieniami i chorobami.

Klasyfikacja kosmetyków

To czy kosmetyk naturalny jest faktycznie naturalny jest ustalane przez organizacje ekologiczne na całym świecie. Ustaliły one pewne zasady, według których można je klasyfikować. Wszystkie szampony dla dzieci, mydełka, kremy i pasty do zębów z napisem „kosmetyk naturalny” produkowane są ze składników najczęściej pochodzenia roślinnego. Prawie w każdym składzie można przeczytać, że do wyprodukowania wykorzystano roślinną glicerynę, krzem mineralny i mnóstwo ekstraktów, na przykład z korzenia buraka albo kopru włoskiego. Kosmetyki naturalne posiadają ten plus, że można być pewnym, że są zdecydowanie bardziej łagodne od tych z etykietą znanych marek.

Najważniejszy jest skład

Kosmetyki naturalne wyróżniają się spośród innych tym, że ich skład jest przepełniony substancjami pochodzenia naturalnego i żadnego innego. Po pierwsze do wyprodukowania szamponu dla dzieci, który ma w swoim składzie aloes, olejek pomarańczowy i ekstrakty roślinne, używa się roślin hodowanych bez pomocy pestycydów. Ma to rewelacyjny wpływ na skórę, cerę i włosy maluszka, ponieważ usuwają one brud i bakterię ale pozostawiają w nienaruszonym stanie warstwę ochronną skóry. Zdecydowanie lepiej działają na skórę niemowlaka, niż wszystkie inne perfumowane mydła, które wbrew pozorom są bardziej niebezpieczne niż kosmetyki naturalne.

Oferty dla dzieci

Mnóstwo sklepów w swojej ofercie posiada tak zwane wyprawki dla malucha. Można w niej znaleźć oczywiście kosmetyki naturalne ale również akcesoria dla dziecka. Jednym z hitów ostatnich miesięcy okazał się być bawełniana poduszka. Zazwyczaj jest ona perfumowana, dzięki temu ułatwia zasypianie. W jej wnętrzu kryją się zioła, które działają relaksująco i nasennie.

Sezon letni

Lato oficjalnie jest znane jako czas, w którym nie można odpędzić się od komarów. Większość firm produkujących kosmetyki naturalne posiada w swojej ofercie Eko spraye odstraszające komary. Ich podstawą składnikową jest olejek jojoba, płynny wosk roślinny, witaminę E i mikroelementy. Stosowanie takich kosmetyków naturalnych nie tylko chroni skórę malucha przed ukąszeniami ale jeszcze nawilża, tak więc mamy nie muszą się martwić o negatywne skutki zdrowotne. Jedyny minus tego preparatu jest taki, że może pozostawiać plamy na ubraniach. Producenci zapewniają, że wszystkie kosmetyki naturalne przeznaczone dla dzieci, można używać już od pierwszych dni życia, bez obawy przed ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *