Shadow

Wózek wielofunkcyjny 3w1

Wózek to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla każdego malucha. Czy warto wybrać nowoczesny wózek 3w1, czy raczej postawić na wersję klasyczną?

Czy charakteryzują się wózki dziecięce 3w1?

Klasyczne wózki dziecięce dzielimy na wózki głębokie, przeznaczone dla dzieci już od pierwszych dni życia, w których maluchy spędzają czas w pozycji leżącej, oraz wózki spacerowe, przeznaczone dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Zazwyczaj pierwszym zakupem rodziców jest wózek głęboki, a wraz z dorastaniem dziecka w domu pojawia się także wygodna spacerówka, która sprawdza się podczas spędzania czasu z maluchem na świeżym powietrzu. Obecnie w ofercie wielu producentów, między innymi firmy Tutek, dostępne są wózki dziecięce 3w1, łączące w sobie cechy wózka głębokiego, spacerowego oraz nosidełka, które może jednocześnie spełniać funkcję fotelika samochodowego. Wózek wielofunkcyjny dorasta wraz z dzieckiem: w pierwszych miesiącach życia malucha do stelaża mocujemy gondolę z budką, a po tym okresie, kiedy maluch jest już na tyle duży, że może zacząć korzystać ze spacerówki, miejsce gondoli zajmuje wygodne siedzisko. Do wózków 3w1 dołączone jest także wygodne nosidełko, które można wykorzystać podczas krótszych spacerów lub zakupów.

Jakie zalety mają wózki 3w1?

Wielu rodziców ceni sobie wózki wielofunkcyjne ze względu na to, że stanowią one bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Decydując się na wózek 3w1 nie musimy wymieniać go na nowy w momencie, kiedy dziecko wyrośnie ze spędzania czasu w wózku głębokim: wystarczy, że na stelażu zamontujemy nowe siedzisko i już możemy ruszać w drogę. Warto wybrać produkt, który ma możliwość zamocowania siedziska zarówno przodem do kierunku jazdy jak i do rodzica, co znacznie ułatwia opiekę nad dzieckiem podczas spaceru. Dużą zaletą wózków wielofunkcyjnych jest także możliwość zamieniania elementów zależnie od potrzeb: możemy korzystać ze spacerówki, a w razie konieczności szybko wrócić do gondoli. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w podróży z małym dzieckiem, kiedy ze względu na ograniczone miejsce na bagaż nie możemy zabrać ze sobą zbyt wielu rzeczy. W podróży wózek 3w1 może służyć jako spacerówka, a podczas noclegu może spełniać funkcję łóżeczka lub  kołyski dla malucha. To proste i w pełni skalowalne rozwiązanie, doceniane przez wielu rodziców.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *