Shadow

Wielkie malowanie

brush-painting-paint-brushes-8133

Zmiana koloru ścian to szybki i prosty sposób na zmianę wnętrza. Gdy przy okazji zrobimy w mieszkaniu przemeblowanie, to od razu poczujemy się w odmienionym wnętrzu o wiele lepiej. Zastanówmy się zatem wspólnie nad tym jak przygotować się do malowania, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez zbędnych problemów.

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad kolorem ścian i oczywiście wybrać się do sklepu. Najlepiej kupić nieco droższą farbę, która daje gwarancję dobrego krycia, ponadto taką, która jest zmywalna i pozwala ścianom oddychać. Nie warto tutaj oszczędzać, gdyż najtańszym produktem będziemy musieli malować ścianę kilka razy a i tak nie otrzymamy pozytywnego efektu.

Oprócz dobrej jakości farby musimy też zakupić folię do okrycia podłogi oraz taśmę papierową. Oczywiście konieczne będą również dobre wałki i pędzle do malowania rogów i trudno dostępnych zakamarków. Nie wolno zapominać o zakupie gruntu, który sprawi, że farba będzie idealnie trzymać się ściany i nie będziemy musieli wiele razy wszystkiego poprawiać.

Gdy zakupy mamy zrobione to czas na malowanie. Rozpoczynamy je od usunięcia z pomieszczenia wszystkich mebli, a jeżeli nie jest to możliwe, to ustawiamy je na środku pokoju i przykrywamy szczelnie folią. Oczywiście musimy również tym samym sposobem zabezpieczyć podłogę oraz listwy przypodłogowe. Pomocna tutaj będzie również specjalna taśma malarska, która wszystko utrzyma we właściwym miejscu. Przyda się ona również do oddzielania kolorów czy też zrobienia równych linii.

Teraz czas na oczyszczenie powierzchni, czyli przetarcie ścian mokrą gąbką z zanieczyszczeń. Tak przygotowane ściany pokrywamy gruntem, czekamy aż wyschnie i oczywiście czas tutaj jest uzależniony od konkretnego produktu. Teraz czas na właściwe malowanie, które rozpoczynamy od sufitu i dopiero w następnej kolejności malujemy ściany. Każdą kolejną warstwę nakładamy dopiero po wyschnięciu poprzedniej.

Od razu po malowaniu ściągamy taśmy, folie i przystępujemy do sprzątania.

Tak odnowione wnętrze wymaga już tylko ustawienia mebli i tym szybkim i prostym sposobem uzyskujemy zupełnie nowe wnętrze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *