Shadow

Walentynki w Polsce zwyczaje

Walentynki obchodzone są w Polsce z takim samym entuzjazmem jak w innych krajach świata. Jest obchodzony w Polsce od XIX wieku i staje się coraz ważniejszą tradycją dla par i przyjaciół.

Na ten dzień miłości jest zwyczajem mężczyzny, aby dać kobiecie bukiet róż i czekoladek jako znak swojej miłości. Wraz z tym prezentem zwykle wręcza jej romantyczną kartkę. Karta zazwyczaj zawiera wiersz lub specjalną wiadomość. Mężczyźni dają również kobietom inne małe prezenty, takie jak biżuteria, perfumy lub pudełko czekoladek.

W przeszłości kochankowie w Polsce wymieniali klucze jako znak swojego zaangażowania i miłości. Tradycja ta została zastąpiona przez wymianę czerwonych róż.

W przeszłości mężczyźni i kobiety wysyłali sobie anonimowe listy miłosne, aby wyrazić swoje uczucia. Chociaż ta tradycja nie jest już powszechna, niektórzy ludzie nadal ją praktykują.

W tygodniach poprzedzających Walentynki, można znaleźć wiele dekoracji, takich jak serca i cupids, w sklepach i rynkach w całym mieście. Wiele osób dekoruje swoje domy na tę okazję i jest zwyczajem, aby pary dawały sobie nawzajem prezenty w tym świątecznym czasie.

W Walentynki wiele osób je razem kolację, zwykle w romantycznej restauracji. Jednak niektóre pary decydują się spędzić dzień na wsi lub w parku i cieszyć się piknikami lub spacerować razem.

Walentynki to ważna tradycja w Polsce i świetna okazja dla par, aby wyrazić sobie miłość. Dzięki bogatej historii i tradycjom nic dziwnego, że Walentynki obchodzone są w Polsce z takim entuzjazmem.

Przeczytaj także