Shadow

W jaki sposób odbudować swój uśmiech?

zeby

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny jest dzisiaj wygląd. Z pewnością nie jest to najważniejsza rzecz, na której podstawie ocenia się ludzi, jednak wiadomo, że to uroda, zadbanie i pewność siebie składają się na pierwsze wrażenie, jakie wywołujemy. Trudno emanować tym ostatnim bez pierwszych dwóch czynników, zwłaszcza, jeśli chodzi o uśmiech. Modna fryzura i staranny makijaż nie na wiele się zdają, jeśli idą w parze z krzywym i nieestetycznie żółtym uzębieniem. Na szczęście dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny możemy skuteczne się o nie zatroszczyć- wystarczy wizyta u dobrego specjalisty.

Krzywy zgryz, nieładny kolor, ubytki lub brak zębów to dla wielu osób problem natury czysto estetycznej. I najczęściej z takich powodów pacjenci, zarówno kobiety jak i mężczyźni, pojawiają się u stomatologa.– potwierdza specjalistka z Profesjonalnego Studia Somatologii Aesthetica Dermadent. – Wygląd zewnętrzny jest ważny, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że takie leczenie ma wymiar przede wszystkim zdrowotny. Krzywy zgryz, odkładanie się nie usuwanej regularnie płytki bakteryjnej, zęby nachodzące na siebie – to wszystko poza brakiem dobrego samopoczucia jest główną przyczyną licznych schorzeń jamy ustnej z próchnicą na czele. Z kolei braki zębowe wpływają na obniżenie wysokości zwarciowej, co z kolei może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, jak recesja kości i zaburzenia czynnościowe w obrębie jamy ustnej. Dodatkowo brak zębów znacząco postarza wygląd twarzy. Warto zaznaczyć, że nowoczesne techniki leczenia takich wad są teraz praktykowane w każdym dobrym gabinecie, jedyne, co należy zrobić, to odwiedzić zaufanego specjalistę.– dodaje.

Istnieją różne metody leczenia nieestetycznego uzębienia, wszystko zależy od problemu, z którym się borykamy. W przypadku krzywych zębów najczęściej wystarczy zastosowanie aparatu ortodontycznego, stałego lub ruchomego. To idealne wyjście dla dzieci oraz dorosłych charakteryzujących się poprawną profilaktyką jamy ustnej i brakiem przeciwwskazań do tego typu zabiegu. Elementy aparatu powoli i stale naciskają na wybrane zęby, dzięki czemu w miarę upływu czasu dopasowują się one do reszty. W przypadku braku zębów wciąż popularne jest zakładanie tzw. mostów, jednak od pewnego czasu rosnącą popularnością zaczynają cieszyć się implanty. To nieco droższe rozwiązanie, ale też znacznie trwalsze, bardziej komfortowe i nie naruszające sąsiednich zębów (nie trzeba ich szlifować, jak to ma miejsce w przypadku mostów). Po wykonaniu odpowiedniej diagnostyki i badań takich jak trójwymiarowa tomografia komputerowa, która określa gęstość i umieszczenie kości, wszczepia się, w zależności od potrzeb jedną lub kilka tytanowych śrub (równie popularne stają się także wszczepy cyrkonowe). Na nich natomiast wykonuje się uzupełnienia protetyczne imitujące zęby. Dzięki biozgodnym właściwościom tytanu organizm nie odrzuca implantu, natomiast nowoczesne materiały sprawiają, że prac protetycznych wykonanych na implantach nie sposób odróżnić od naturalnego uzębienia. Implant nie może wypaść lub przesunąć się w trakcie mówienia, nie sprawia także problemów przy jedzeniu. We współczesnej stomatologii nawet wypełnienia zębów w ramach leczenia zachowawczego i po zabiegach endodontycznych są wykonywane z wysokiej jakości materiałów skutecznie oddających kształt i naturalne tkanki zęba. Z nieestetyczną barwą uzębienia poradzi sobie wybielanie nakładkowe, laserowe lub z udziałem żelu i specjalistycznej lampy.

Także dla pacjentów mających problem z dziąsłami można dobrać odpowiednie leczenie. Zabieg korekty dziąseł wizualnie wydłuża koronę zęba i ukrywa dziąsła, przez co przywraca równowagę tkanek i piękny uśmiech. Odbudowa uśmiechu to zabieg ważny zarówno dla naszego zdrowia, atrakcyjnego wyglądu, jak i dobrego samopoczucia, a dzięki prężnemu rozwojowi branży stomatologicznej, również coraz bardziej przystępny finansowo. Wizyta w profesjonalnym gabinecie to połowa sukcesu, dająca niemal sto procent szans na uzyskanie doskonałych efektów– tłumaczy specjalista z Profesjonalnego Studia Somatologii Aesthetica Dremadent. Przy tej okazji warto pamiętać o szczególnej trosce o higienę jamy ustnej. Nawet najlepiej wykonany zabieg nie przyniesie długotrwałych efektów, jeśli nie będzie szedł w parze z odpowiednio prowadzoną profilaktyką.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *