Shadow

Urządzenie Plexr – jakie ma zastosowanie w usuwaniu problemu opadających powiek?

Woman's eye

Opadające powieki to problem, na który skarżą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni już po 30. roku życia. Wskazaniem do plastyki opadających powiek są względy estetyczne oraz zdrowotne. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w tego typu zabiegach jest Plexr, pozwalający na bezinwazyjne obkurczenie skóry wokół oczu przy pomocy wiązki plazmy.

Opadające powieki to efekt natury estetycznej i zdrowotnej. Z jednej strony, nadmiar skóry wokół oczu sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości, a z drugiej – może utrudniać pełne otwarcie oka, przez co ograniczone zostaje pole widzenia, a oko szybciej się męczy. – Już po 30. roku życia zdecydowanie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a mniejsze nawodnienie skóry sprawia, ze traci ona jędrność i sprężystość. Najwcześniej uwidacznia sie to w tych miejscach, gdzie skóra i tkanka podskórna są najcieńsze, a wiec np. na powiekach. Dodatkowo, z wiekiem słabną mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, co pogłębia problem – powiedział portalowi kobieta.pl Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów pozwalających na pozbycie się kłopotu jest obkurczenie nadmiaru skóry powiek górnych przy pomocy urządzenia Plexr.

Urządzenie Plexr – co to jest i jak działa?

Prace nad rozwijaniem technologii Plexr, wykorzystującej działanie mikrowiązki plazmy w nieinwazyjnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, rozpoczęły się na rzymskim Uniwersytecie Medycznym w 2005 r. Przez kilka lat prof. Giorgio Fippi (prezes Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Chirurgii Nieinwazyjnej) oraz światowej sławy inżynier Giancarlo Millevolte opracowywali urządzenie Plexr, które pojawiło się na rynku włoskim w 2010 r. i od razu znalazło wiele zastosowań w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się je m.in. do plastyki opadających powiek górnych, ale także do niwelowania tzw. zmarszczek palacza, leczenia wspomagającego trądziku, brodawek i nadmiernego rogowacenia naskórka, usuwania wiotkiej skóry z kolan i łokci, likwidacji rozstępów, redukowania przebarwień oraz usuwania blizn i tatuaży.

Na czym polega fenomen urządzenia Plexr? Jest to generator plazmy, który dzięki jonizacji gazów znajdujących się w powietrzu wytwarza kontrolowaną i bardzo precyzyjną mikrowiązkę plazmy. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia a skórą pacjenta, a dzięki jednoczesnemu występowaniu w tym miejscu łuku elektrycznego wysoka temperatura obkurcza skórę w danym obszarze. W przypadku plastyki opadających powiek górnych daje to efekt uniesienia powiek i znaczne optyczne powiększenie oczu.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Plexr jest właściwie bezbolesny, choć dla komfortu pacjenta można zastosować lekkie znieczulenie miejscowe. W jego trakcie emitowana plazma wykonuje w skórze szereg punktów w odległości około 0,5 mm jeden od drugiego, a każdy z nich powoduje sublimację naskórka bez jakichkolwiek uszkodzeń tkanek oraz bez występowania krwawienia. Cała procedura trwa około 20 minut, a jedynym objawem niepożądanym jest lekkie zaczerwienienie skóry, delikatna opuchlizna oraz widoczne niewielkie punkciki, w których plazma działała na naskórek. Wszystkie te niedogodności ustępują jednak już po około 5-7 dniach. Mało kłopotliwa jest również rekonwalescencja po zabiegu. Już drugiego dnia można wrócić do normalnych aktywności, a pielęgnacja okolic powiek ogranicza się jedynie do stosowania kremów nawilżających, redukujących rumień oraz przyspieszających regenerację skóry.

Plastyka opadających powiek górnych z wykorzystaniem urządzenia Plexr to zabieg wykonywany jedynie w renomowanych klinikach prywatnych. W zależności od placówki, jego ceny zaczynają się od około 350 zł

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *