Shadow

Damska torebka – czarna dziura czy kobieca broń do zadań specjalnych?

Na pewno kojarzysz wszystkie żarty o chaosie panującym w damskich torebkach i problemach ze znalezieniem w nich czegokolwiek. W tym poradniku nie podpowiemy Ci jednak jak ograniczyć jej zawartość – wręcz przeciwnie – podpowiemy jakie przedmioty powinny się w niej znaleźć, by być przygotowanym na wszelkie okoliczności.

Po pierwsze: organizacja

Poza standardem, czyli portfelem i telefonem, które zawsze powinny mieć swoje miejsce w torebce, warto zaopatrzyć się w kalendarz lub notes, do którego zawsze możemy sięgnąć i sprawdzić rozkład dnia czy coś zapisać. Oczywiście w zestawie powinien znaleźć się też długopis. Jeśli jesteś typową businesswoman warto mieć też wizytownik – nigdy nie wiadomo czy na swojej drodze nie spotkasz przyszłego partnera biznesowego. Dobrym rozwiązaniem są organizery z różnymi przegródkami do torebek, które można dokupić oddzielnie – pomagają w przechowywaniu rzeczy w torebce – każda rzecz ma swoje i miejsce i szukanie klucza przestaje być udręką.

Po drugie: higiena i kosmetyki

Jako kobiety zawsze chcemy wyglądać pięknie i czuć się świeżo, dlatego w torebce powinnaś zawsze mieć chusteczki higieniczne (a najlepiej też te nawilżane), małą kosmetyczkę z niezbędnymi przyborami do odświeżenia makijażu w ciągu dnia, lusterko i małe perfumy. Niezależnie czy lubisz ciężkie, świeże czy słodkie zapachy, warto mieć w torebce podręczną, np.30 ml, wersję swoich ulubionych perfum. Zawsze i obligatoryjnie powinnaś mieć też podpaski lub tampony – te dni potrafią czasem zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.

Po trzecie: zaopatrzenie

Jeśli jesteś osobą zabieganą, która całe dnie spędza poza domem i brakuje Ci czasu na porządny posiłek, noś ze sobą przekąski. Może to być zwykły batonik czy cukierek, który poratuje Cię gdy zaczniesz opadać z sił, ale dobrym rozwiązaniem jest wybranie zdrowszych odpowiedników – orzechy czy suszone owoce również zaspokoją nagły głód. Jeśli palisz papierosy, poza samą paczką i zapalniczkę, koniecznie noś gumę do żucia, będziesz miała pewność, że Twoi rozmówcy nie będą odczuwać dyskomfortu z powodu nieprzyjemnego zapachu. Nie zapomnij o tabletkach przeciwbólowych – migrena może Cię dopaść w każdej chwili.

Po czwarte: okoliczności

Oczywiście nie zawsze będziesz w stanie mieć ze sobą wszystkie wymienione wyżej przedmioty. Ważne abyś przed wyjściem zorientowała się, czego możesz potrzebować danego dnia czy w danej sytuacji. Jeśli wybierasz się na wesele, wybierzesz raczej małą kopertówkę niż shopper bag – ogranicz więc niezbędne rzeczy do minimum – weź np.tylko szminkę, lusterko, kieszonkowe perfumy i chusteczki higieniczne. Zawartość torebki będzie zmieniać się też wraz z porami roku – zimą warto nosić ze sobą krem do rąk i pomadkę ochronną, a latem nie obejdziesz się bez okularów przeciwsłonecznych i kremu z filtrem. Jeśli zdarza Ci się wracać do domu nocną porą przez miasto możesz dla swojego bezpieczeństwa nosić w torebce gaz pieprzowy. To, co nosisz ze sobą przede wszystkim dopasuj do swoich potrzeb i preferencji.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.