Shadow

Toksyna botulinowa to sposób na idealnie gładką skórę. Sprawdź, jakie ma właściwości

woman-918583_1280

Każda z nas marzy o młodym wyglądzie, braku zmarszczek, wygładzonej, sprężystej i jędrnej skórze. Aby cofnąć czas i powstrzymać proces starzenia decydujemy się  na zabiegi medycyny estetycznej. Coraz częściej wybieramy metody odmładzania  z wykorzystaniem toksyny botulinowej (czyli botoksu). Czym jest substancja, której tajemnicze działanie skutecznie odmładza? Poniżej zgłębiamy temat.

Toksyna botulinowa – toksyna piekna

Popularny botoks to toksyna botulinowa, która wytwarzana jest przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. Powszechnie stosuje się ją w leczeniu: przykurczów mięśni, tików, zeza, skurczu powiek, nadpotliwości oraz w przewlekłych bólach głowy i migrenach. Kariera botoksu w dermatologii estetyczniej rozpoczęła się w latach 80-tych XX wieku. Był on wtedy używany do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. Obecnie jest to najpopularniejsza i najbardziej skuteczna metoda niwelowania zmarszczek. Pozwala ona uzyskać zrelaksowany i odświeżony wygląd twarzy, szyi czy dekoltu.

Toksyna botulinowa – idealnie gładka skóra

Niektórzy twierdzą, że efektem zastosowania botoksu jest niewzruszona „pokerowa twarz”, czyli amimiczna twarz, która wygląda sztucznie. Specjaliści zgodnie twierdza, że nienaturalny wygląd po zastosowaniu toksyny botulinowej, to przeszłość. Przekonują również, że jest to zabieg w pełni bezpieczny i nie wiąże ze sobą ryzyka powikłań. Dlatego bez obaw możesz poddać się tej metodzie odmładzania.

Botoks wstrzyknięty przy pomocy cieniutkiej igły w dany mięsień, blokuje przesyłanie bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni. Toksyna botulinowa nie „napycha” tkanek miękkich twarzy, tylko osłabia mięśnie. Dzięki temu stają się one rozluźnione, a zmarszczki spłycone. Finalnie skóra jest idealnie wygładzona. Pierwsze rezultaty zaobserwujesz już po 2-5 dniach od momentu wykonania zabiegu, pełny efekt po 2 tygodniach. Utrzyma się on od 3 do 9 miesięcy. Mniej więcej po tym czasie działanie toksyny słabnie i zabieg można powtórzyć.

Pierwszy raz z toksyną botulinową

Pierwszy zabieg wygładzania zmarszczek można zastosować (przy mocnej mimice) już po 25 roku życia. Wtedy zadziała on również profilaktycznie. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny być rzadkie, a wstrzykiwany preparat w małych dawkach. Najlepszy moment rozpoczęcia kuracji, jest wtedy, kiedy zmarszczki nie są jeszcze mocno utrwalone, a skóra nie utraciła jędrności. Natomiast, kiedy zmarszczki są już bardzo widoczne, to nawet po zastosowaniu botoksu całkowicie nie znikną. Na pewno ulegną znacznemu spłyceniu i nie będą się pogłębiać. Jeśli zdecydujesz się na taki rodzaj odmładzania skóry, koniecznie zbadaj rynek usług medycyny estetycznej i wybierz taki gabinet, który cieszy się dobrą renomą. Bo przecież zależy ci na zdrowiu i pięknym wyglądzie. Specjaliści z Centrum Zdrowej Skóry Damiana to wyjątkowa i odpowiednio dobrana kadra medyczna, która pomoże ci uzyskać wymarzone efekty bez rozczarowań.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *