Shadow

Szczoteczka soniczna i irygator, czyli połączenie idealne dla higieny jamy ustnej

Utrzymanie higieny jamy ustnej nie jest wcale takie proste, jak nam się wydaje. Tradycyjne szczotkowanie zębów przy pomocy szczoteczki manualnej nie usuwa dokładnie osadów, które gromadzą się na powierzchni zęba. Nie czyści ona także przestrzeni międzyzębowych w taki sposób jak irygator czy szczoteczka soniczna. Czym w ogóle są te urządzenia? Gdzie można je kupić i w jaki sposób stosować? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem służącym do czyszczenia zębów w nowoczesny sposób. Jest wyposażona w akumulator, który należy od czasu do czasu ładować. Dzięki odpowiedniemu mechanizmowi wprowadza ona w drgania główkę szczoteczki, a także emituje ona fale dźwiękowe, które mają działanie bakteriobójcze. Szczoteczka soniczna dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Nie tylko dokładnie czyści zęby z resztek jedzenia, ale także usuwa osady, które pojawiły się na uzębieniu. Dba o dziąsła, ponieważ jej używanie ich nie uszkadza. Mogą ją stosować osoby, które noszą aparaty ortodontyczne, mają założone mostki lub implanty. Jest także odpowiednia dla osób, które posiadają wrażliwe dziąsła.

Czym jest irygator?

Irygator jest urządzeniem, które przepłukuje jamę ustną. Jego innowacyjna formuła pozwala na dokładne kierowanie strumienia wody pod ciśnieniem, co powoduje usuwanie płytki bakteryjnej oraz resztek pokarmowych z jamy ustnej. Co więcej, irygator świetnie masuje dziąsła, co poprawia ich ukrwienie. Dzięki niemu dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe.

Dlaczego higiena jamy ustnej jest tak ważna?

Zarówno szczoteczka, jak i irygator pozwalają na dokładne czyszczenie zębów. Dzięki nim usuniesz z zębów resztki pokarmów, a także zabijesz bakterie, które mogą prowadzić do rozwoju próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Regularne stosowanie tych urządzeń powinno stać się rutyną.

Gdzie kupię dobry irygator i szczoteczkę soniczną?

Na rynku istnieją także modele szczoteczek w zestawie z irygatorem, które są przeznaczone dla osób, które są w trakcie wybielania zębów. Jest to na przykład produkt Seysso Oxygen https://seysso.pl/seria-oxygen/. Kolejną niezwykłą propozycją jest seria Seysso Planet https://seysso.pl/seria-planet/ – to szczoteczka soniczna z irygatorem, która zapewnia lepsze czyszczenia jamy ustnej. Seysso szczoteczka soniczna z irygatorem to zestaw, który zapewnia doskonałą funkcjonalność i łatwość w użyciu nawet dla osób, które wcześniej nie posiadały szczoteczek sonicznych.

Zdjęcie przesłane przez Reklamodawcę

Przeczytaj także