Shadow

Suknie wieczorowe gwiazd – gdzie kupują i ile to kosztuje?

141821789144228000

Czerwony dywan, ścianka, blask fleszy, to przyjemne chwile dla każdego celebryty. Któż z nas nie chciałby mieć na sobie ubrań topowych projektantów? Do tego idealnie dobranych dodatków, doskonałego makijażu i lśniących włosów. Za imponującym wizerunkiem gwiazdy najczęściej stoją styliści, szare eminencje świata mody. Zazwyczaj w cieniu, choć coraz częściej można ich bliżej poznać. Dzień po wydarzeniu z udziałem sław, zdjęcia gwiazd prezentują wszystkie portale plotkarskie i nie tylko. Kreacje wywołują zachwyt, ale i spotykają się z krytyką.

Suknia wieczorowa od projektanta? A może z sieciówki?

To jeden z najczęściej poruszanych wątków przez krytyków modowych. Sukienka wieczorowa z sieciówki nie oznacza, że gwiazda będzie źle postrzegana, bo wszystko zależy od tego, w jaki sposób kreacja do niej pasuje i jak w niej wygląda. Najczęściej jednak na czerwonym dywanie gwiazdy występują w sukniach wieczorowych znanych projektantów, polskich i nie tylko, a i promują młode talenty. Jednym z ulubionych projektantów gwiazd jest Maciej Zień. Jego ubrania chętnie nosi Doda, Alicja Bachleda-Curuś czy Aneta Kręglicka. Edyta Górniak zakłada ekskluzywne sukienki od projektanta na każde ważne wyjście, zaś Justyna Steczkowska brała ślub w sukni zaprojektowanej przez Macieja Zienia. Uznaniem cieszy się również duet Bohoboco (Michał Gilbera Lach, Kamil Owczarek). Wieczorowe propozycje duetu są proste, skromne, ale z charakterem, dlatego tak często pojawia się w nich Małgorzata Socha, Maria Niklińska, Karolina Glinka, Paulina Sykut. Znane Polki chętnie odwiedzają butik Bohoboco, w Domu Mody Klif w Warszawie. Cenione są również marki: La Mania, Deni Cler oraz Max Mara. W ekskluzywnych i niebanalnych kreacjach wieczorowych Max Mary można podziwiać między innymi Nataszę Urbańską czy Agnieszkę Maciąg. Polskie gwiazdy stawiają na cenione marki. Chętnie kupują kosztowne kreacje, z metką Gucci, Salvatore Ferragamo, Valentino czy Elie Saab.

Projekty młodych projektantów

Sławne Polki na wieczorowe wyjścia zakładają również kreacje od młodych projektantów. Pajonk to dość młoda marka, obecna na rynku modowym od 2012 roku. Ekskluzywne sukienki Michała Pająka miała na sobie między innymi Sara Faraj czy Zofia Ślotała. Projekty innego młodego projektanta Bartosza Malewicza założyła Weronika Rosati oraz Anna Wendzikowska.

Ile kosztują kreacje wieczorowe gwiazd?

Wieczorowe suknie kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czasem są to zawrotne sumy. Jednak znani często noszą je za darmo bądź projektanci im za to płacą, bo to dla nich świetna reklama. Mariusz Przybylski, przyznał w jednym z wywiadów, że niektórzy nie płacą za jego ubrania, gdyż to dla niego przyjemność, że są noszone przez znane jednostki. Projektanci zabiegają o to, by gwiazda wyszła w ich projekcie. Często, przed ważnym wydarzeniem kontaktują się z menadżerem sławnej osoby, w celu złożenia propozycji. Rzecz jasna ostatnie słowo należy do celebryty. Poza tym styliści gwiazd jak i one same, odwiedzają showroomy i wypożyczają kreacje na wieczór.

W wielu polskich miastach otwierane są butiki czołowych polskich projektantów, więc każda z kobiet może poczuć się przez chwilę jak na czerwonym dywanie. Coraz częściej powstają też domy mody

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *