Shadow

Sposoby obchodzenia Bożego Narodzenia na całym świecie

Boże Narodzenie to czas radości i świętowania dla wielu ludzi na całym świecie. To czas, kiedy rodziny spotykają się, wymieniają prezentami i spędzają razem czas. Ale czy wiesz, że sposób obchodzenia świąt różni się w zależności od kraju?

W Stanach Zjednoczonych Boże Narodzenie jest obchodzone 25 grudnia. Tego dnia rodziny gromadzą się wokół choinki i wymieniają się prezentami. W Wigilię wiele rodzin uczestniczy w nabożeństwach i śpiewa kolędy. Świąteczny obiad składa się zazwyczaj z tradycyjnego dania, takiego jak pieczony indyk lub szynka.

W Wielkiej Brytanii Boże Narodzenie jest obchodzone 25 grudnia. W niektórych częściach Wielkiej Brytanii 26 grudnia obchodzony jest także Boxing Day. W dniu Bożego Narodzenia rodziny gromadzą się wokół choinki, wymieniają się prezentami i jedzą tradycyjny świąteczny obiad.

W Kanadzie Boże Narodzenie jest obchodzone 25 grudnia. Tego dnia rodziny gromadzą się wokół choinki i wymieniają się prezentami. W Wigilię wiele rodzin uczestniczy w nabożeństwach i śpiewa kolędy.

W Australii i Nowej Zelandii Boże Narodzenie obchodzi się 25 grudnia. Tego dnia rodziny gromadzą się wokół choinki, wymieniają się prezentami i jedzą tradycyjny świąteczny obiad. Święta w Australii to często tradycyjny grill, czyli „barbie”.

W Meksyku Boże Narodzenie jest obchodzone 12 grudnia. Jest to dzień, w którym rodziny gromadzą się wokół szopki i wymieniają się prezentami. W Wigilię wiele rodzin uczestniczy w mszy o północy i śpiewa kolędy.

W Japonii Boże Narodzenie jest obchodzone 25 grudnia. Tego dnia rodziny gromadzą się wokół choinki, wymieniają się prezentami i jedzą tradycyjny świąteczny obiad. W Japonii Boże Narodzenie jest często nazywane „Białym Dniem” i świętuje się je ciastem zwanym „Ciastem Kurisumasu”.

We Włoszech Boże Narodzenie jest obchodzone 25 grudnia. W tym dniu rodziny gromadzą się wokół choinki, wymieniają się prezentami i jedzą tradycyjny świąteczny obiad. We Włoszech tradycyjną kolacją wigilijną jest Święto Siedmiu Ryb.

Niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie, Boże Narodzenie to czas radości i świętowania. To czas, kiedy rodziny spotykają się, wymieniają prezentami i cieszą się wspólnie spędzonym czasem. Tak więc, niezależnie od tego, jak obchodzisz święta, pamiętaj, aby poświęcić czas na docenienie wyjątkowych osób w swoim życiu i sprawić, by były one niezapomniane.

Przeczytaj także