Shadow

Sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

Cienie pod oczami to problem wielu kobiet. Czasem pojawiają się, ponieważ nasz organizm domaga się snu lub brakuje nam witamin i mikroelementów, ale czasem taka po prostu jest uroda. Są jednak sprawdzone sposoby na to, by zmniejszyć ich widoczność. Sprawdź, bo może okazać się to łatwiejsze niż Ci się wydaje! 

Zmiana trybu życia oraz poprawa jakości snu 

Cienie pod oczami bardzo często pojawiają się, gdy nasz organizm czuje się przemęczony. Warto wtedy zadbać o większą ilość snu i większą dawkę relaksu na co dzień. Taki efekt związany jest z tym, że przy mniejszej dawce snu i większym zmęczeniu nasza skóra jest bledsza i tym samym naczynia krwionośne są bardziej widoczne. 

Mniej kawy

Jest wiele pozytywnych właściwości kawy. W Polsce pije się jej bardzo dużo, jednak nie każdy organizm lubi ją w dużych ilościach. Warto więc na jakiś czas ograniczyć spożywanie kawy do jednej filiżanki w ciągu dnia lub w ogóle wykluczyć ją z jadłospisu. 

Więcej relaksu 

Stres jest wpisany w dzisiejszy świat. Człowiek pędzi gdzieś za czymś, ale dokładnie nie wie za czym. Ważne jest, żeby znaleźć w ciągu dnia czas na relaks. Czasem wystarczy to kilka minut. Warto więc poszukać odpowiedniego sposobu na relaks dla siebie. Stres bardzo negatywnie wpływa na jakość naszego snu, a tym samym na nasze samopoczucie. Może się okazać, że odpowiedni relaks zniweluje cienie pod oczami. 

Więcej wody

Dobrym sposobem jest także wypijanie większej ilości wody w ciągu dnia. Często podkrążone oczy są właśnie objawem odwodnienia. Warto wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie. Tym bardziej jeśli pijemy dużo kawy w ciągu dnia i czarnej herbaty, ponieważ one mocno odwadniają nasz organizm.

Odpowiednie kosmetyki

By zmniejszyć widoczność cieni pod oczami, można wprowadzić do pielęgnacji twarzy odpowiednie kremy lub żele pod oczy. Warto postawić na kosmetyki, które w składzie mają wyciągi ze świetlika, rumianku, aloesu lub nagietka. Pomocne będą też preparaty, które zawierają wyciągi z kasztanowca czy arniki górskiej. Te dodatki wzmocnią naczynia krwionośne i zmniejszają ich widoczność. Ciekawym rozwiązaniem mogą się także okazać specjalne maseczki pod oczy lub płatki kolagenowe

Czy potrzebny lekarz?

Podkrążone oczy nie są powodem do niepokoju. Jeśli jednak nigdy wcześniej ich nie miałam to warto zgłosić się do lekarza na morfologię. Szczególnie ważna jest wizyta u lekarza, w momencie, gdy oprócz cieni pod oczami pojawiły się także inna dolegliwości. Sińce pod oczami mogą być objawem choroby. Często w ten sposób objawia się alergia, atopowe zapalenie skóry czy anemia. Zwrócenie się z problemem do lekarza jest świetnym pomysłem, ponieważ doradzi nam jakie badania należy wykonać, aby wykluczyć choroby. 

Czynniki genetyczne 

Pamiętaj też o tym, że często cienie pod oczami są wpisane w naszą urodę. W miarę upływu czasu cienie będą bardziej widoczne, ponieważ im jesteśmy starsze, tym nasza skóra jest cieńsza i mniej elastyczna, a to wpływa na większą widoczność naczyń krwionośnych.

Przeczytaj także